Ruszył remont Przybyszewskiego i Demokratycznej. Z dodatkowych 45 mln zł na naprawy dróg [ZDJĘCIA]

Przybyszewskiego i Demokratyczna to pierwsze ulice z listy 13 dróg, które zyskają nową nawierzchnię, w większości, przed zimą. Wystartowały prace.

Remont Przybyszewskiego
13 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (13)

Na Przybyszewskiego wykonawca przystąpił do frezowania nawierzchni. Nowy asfalt zostanie ułożony od ronda Sybiraków do Książąt Polskich. Prace nie powodują dużych utrudnień i prowadzone są pod ruchem.

Wykonawca przystąpił również do prac na Demokratycznej. Rozpoczęto od zdjęcia starej, zdegradowanej nawierzchni. Podczas robót ruch odbywa się tylko w jednym kierunku w stronę ul. Pabianickiej. Objazdem jeżdżą też autobusy linii 62, które jadąc na Chojny, kursują przez Ekonomiczną. Nowy asfalt zostanie ułożony na całej szerokości jezdni od al. Bartoszewskiego w stronę
ul. Starorudzkiej.

Dodatkowe 45 mln zł na remonty ulic w Łodzi

Remont Przybyszewskiego i Demokratycznej jest możliwy dzięki dodatkowym 45 mln zł, które zostały przeznaczone na naprawy łódzkich ulic. Wśród nich są główne arterie jak: Przybyszewskiego, Zakładowa czy św. Teresy, ale również osiedlowe drogi najbliższe mieszkańcom. Nowy asfalt pojawi się również na Kąkolowej, Sierakowskiego czy Łodziance. Większość z tych realizacji zakończy się jeszcze w tym roku, tam gdzie zaplanowany został większy zakres prac jak chodniki czy przystanki prace potrwają do wiosny.

ZOBACZ TAKŻE