Droga ekspresowa S14. Powstanie łącznik, który ułatwi dojazd z północnej części Łodzi! [SZCZEGÓŁY]

Jeśli łodzianie chcą dojechać z Teofilowa do zachodniej obwodnicy, czyli trasy S14, muszą jechać przez Aleksandrów Łódzki albo Zgierz! Ten drogowy absurd ma się jednak niedługo skończyć. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na budowę łącznika między ul. Szczecińską a węzłem Aleksandrów. Brakujący odcinek ma powstać w półtora roku.

Droga S14
Droga S14

Otwarty całkiem niedawno brakujący odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi wciąż nie jest kompletny. Przekonał się o tym każdy kierowca, który próbował na niego wjechać z północnej części miasta. Żeby to zrobić, musiał jechać albo do Aleksandrowa Łódzkiego, albo nawet do Zgierza. Teraz się to zmieni. Budowa brakującego wjazdu na S14 na wysokości Teofilowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Łącznik z węzłem Aleksandrów ma zostać wybudowany wzdłuż drogi krajowej 72, czyli ul. Aleksandrowskiej. Będzie składać się aż z czterech pasów (po dwa w każdą stronę). Oznacza to, że od ul. Szczecińskiej będzie można wjechać bezpośrednio na ekspresówkę, czego od początku domagali się mieszkańcy.

Kiedy dojedziemy do S14?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę z głównym wykonawcą inwestycji. Ma on teraz 11 miesięcy na wybudowanie drogi, jednak w ten czas nie wliczają się miesiące zimowe, co oznacza, że kierowcy będą mogli pojechać nowym łącznikiem na wiosnę 2025 r. Koszt budowy to prawie 22 mln zł. Co ciekawe, główny wykonawca, czyli Budimex, złożył w przetargu ofertę o 6 mln zł tańszą, niż pierwotnie zakładali drogowcy.

ZOBACZ TAKŻE