Odcinkowe pomiary prędkości w Łódzkiem. Aż 6 nowych lokalizacji w 2024 roku [MAPY]

W 2024 roku w województwie łódzkim przybędzie urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości. Sprawdziliśmy, gdzie stanęły i kiedy zostaną uruchomione.

Odcinkowy pomiar prędkości w Łódzkiem - mapa, znak drogowy
W Łódzkiem przybędzie 6 nowych urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości
9 zdjęć
Odcinkowy pomiar prędkości w Łódzkiem - mapa, znak drogowy
Nowe odcinkowe pomiary prędkości w Łódzkiem - mapa
Odcinkowy pomiar prędkości - S14, Dobroń/Pabianice
Odcinkowy pomiar prędkości - DW485 Bychlew/Jadwinin
Odcinkowy pomiar prędkości - Łódź, ul. Chocianowicka
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Do tej pory w województwie łódzkim odcinkowy pomiar prędkości funkcjonował w zaledwie trzech miejscach. W Tomaszowie Mazowieckim, w Złotej (na drodze krajowej 72) i w Klukach (na drodze krajowej 74 między Bełchatowem a Szczercowem). Teraz przybyło 5 kolejnych takich urządzeń, a szóste zostało zainstalowane na autostradzie, przy granicy województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego.

Kiedy kamery zaczną działać?

Urządzenia, które będą odcinkowo mierzyć prędkość, zostały już zainstalowane, ale jeszcze nie działają. - Systemy przeszły proces legalizacji, pozytywnie przeszły również odbiory. Są gotowe do uruchomienia. Jednak ostateczny termin włączenia urządzeń w tryb rejestracji naruszeń jest uzależniony od doprowadzenia zasilania przez zakłady energetyczne - wyjaśnia Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Lepiej zatem nie ryzykować, bo odcinkowy pomiar prędkości w nowych miejscach może ruszyć lada chwila.

Czym jest odcinkowy pomiar prędkości?

Odcinkowy pomiar prędkości nie mierzy, jak fotoradar, prędkości w jednym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku przy pomocy aparatów lub kamer rejestrujących pojazdy na początku i na końcu kontrolowanego odcinka.

ZOBACZ TAKŻE