S14 już na wiosnę. Łódź pierwszym miastem z pełnym ringiem obwodnic!

Łódź będzie pierwszym w Polsce miastem z pełnym ringiem obwodnic. I wszystko wskazuje na to, że stanie się to już za miesiąc! Ostatni odcinek zachodniej obwodnicy, czyli drogi S14 jest już na ukończeniu i najprawdopodobniej uda się go oddać w terminie.

Ulica Szczecińska zostanie zmodernizowana
Równolegle do prac przy obwodnicy trwają przygotowania do rozbudowy dróg dojazdowych do ekspresówki. Miasto niedawno ogłosiło przetargi na modernizację ul. Szczecińskiej, fot. Radosław Jóźwiak
6 zdjęć
Ulica Szczecińska zostanie zmodernizowana
Ulica Szczecińska zostanie zmodernizowana
Ulica Szczecińska zostanie zmodernizowana
Ulica Szczecińska zostanie zmodernizowana
Ulica Szczecińska zostanie zmodernizowana
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Budowa drogi S14 została podzielona na dwa etapy. Pierwszym odcinkiem, między Lublinkiem a Aleksandrowem możemy już jeździć od kilku miesięcy. Jednak żeby pierścień autostrad i ekspresówek wokół miasta się domknął, potrzebny jest jeszcze jeden odcinek, ten między Aleksandrowem a autostradą A1 i drogą krajową 91. I to właśnie ta trasa jest już na ukończeniu. Planowany, kwietniowy termin oddania inwestycji, powinien zostać dochowany. Jeśli tak się stanie, Łódź będzie można objechać autostradą lub ekspresówką z każdej strony — od południa S8, od zachodu autostradą A1, od północy A2, a od zachodu S14.

Budowa ostatniego odcinka obwodnicy miała kosztować ponad 720 milionów złotych. Wiadomo jednak, że będzie to większa kwota, bo wykonawca chce podpisać do kontraktu aneks waloryzacyjny, który zakłada wzrost tej kwoty o 10%. Żądania finansowe konsorcjum nie wpłyną jednak na termin ukończenia prac.

Łódź gotowa na nowe trasy

Równolegle do prac przy obwodnicy trwają przygotowania do rozbudowy dróg dojazdowych do ekspresówki. Miasto niedawno ogłosiło przetargi na modernizację ul. Szczecińskiej czy Rąbieńskiej. W sumie na Teofilowie zostanie wyremontowanych kilka kilometrów dróg. Powstaną też nowe dojazdy jak choćby przedłużenie Kaczeńcowej, czy łącznik S14 z ul. Traktorową.

SONDA

Czekasz na otwarcie zachodniej obwodnicy Łodzi?

ZOBACZ TAKŻE