Schronisko w Łodzi z rekordem adopcji! Od rewolucji już 100 psów i kotów znalazło nowy dom

Schronisko dla Zwierząt w Łodzi notuje coraz lepsze wyniki adopcji psów i kotów. Zmiany, które wprowadzono na początku roku pozwoliły na znalezienie domu ponad 100 zwierzakom! Placówka szykuje się też do remontu i powiększenia swojego terenu o wybieg dla psów.

Schronisko w Łodzi z rekordem adopcji
Schronisko w Łodzi z rekordem adopcji! Od rewolucji już 100 psów i kotów znalazło nowy dom

Schronisko w Łodzi, zgodnie z sugestiami łodzian, jest od niedawna dostępne dla adoptujących przez cały tydzień, również w weekendy. Proces adopcji wspiera kilkudziesięciu nowych wolontariuszy, którzy odpowiedzieli na apel placówki. Jest również utworzone osobne stanowisko koordynatora adopcji.

Plany Schroniska w Łodzi na najbliższy czas

W najbliższych planach są inwestycje, które jeszcze bardziej poprawią system skutecznego poszukiwania nowych domów dla podopiecznych schroniska. Założenie jest jedno – placówka przy Marmurowej ma być miejscem, gdzie bezdomne zwierzęta przebywają jak najkrócej. 

Obiekt przy Marmurowej ma być wyposażony w osobne pomieszczenie do przyjaznych adopcji, do tej pory takiego miejsca bardzo brakowało. Przetarg na remont został już rozstrzygnięty. Miasto wystąpiło też o powiększenie terenu schroniska o sąsiednią działkę. Ma tam powstać wybieg dla psów.

ZOBACZ TAKŻE