Setki kwitnących roślin przy Parku nad Jasieniem. To prywatna inicjatywa Mermaid Capital

Setki kwitnących roślin pojawiły się tuż obok nowej, prywatnej inwestycji przy al. Śmigłego-Rydza 20. Nowe nasadzenia można obejrzeć od strony Parku nad Jasieniem, pomiędzy osiedlem a boiskiem. Inicjatywę sfinansowała Mermaid Capital – firma działającą na rynku nieruchomości biurowych i mieszkaniowych.

rośliny obok bloków
Setki kwitnących roślin przy inwestycji mieszkaniowej, fot. lodz.pl
9 zdjęć
rośliny obok bloków
rośliny obok bloków
rośliny obok bloków
rośliny obok bloków
rośliny obok bloków
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Spółka MERMAID CAPITAL dołączyła do łódzkiego Ekopaktu, czyli lokalnego porozumienia publicznych i prywatnych podmiotów na rzecz środowiska naturalnego oraz upiększenia i zwiększenia bioróżnorodności na terenie miasta.

W efekcie współpracy spółki i miasta pojawiły się setki kwitnących roślin: derenie, hortensje, krzewuszki, kaliny, rokitniki, runianki, a także dwa tysiące roślin cebulowych - krokusów i cebulic syberyjskich, które na wiosnę zaleją trawnik przy boisku kolorami.

Nowa rabata kwiatowa jest nie tylko pięknym nowym akcentem kompozycyjnym w tej części parku, to także miejsce stanowiące bazę pokarmową i schronienie przyciągające różnego rodzaju owady zapylające i inne zwierzęta mieszkające w parku.

ZOBACZ TAKŻE