Śniadanie wielkanocne dla samotnych z Łodzi. Ruszają zapisy!

Łodzianie, którzy z różnych przyczyn będą spędzać Wielkanoc samotnie, mogą dołączyć do świątecznego śniadania wraz z innymi osobami w podobnej sytuacji życiowej. Ruszają zapisy.

Śniadanie wielkanocne dla samotnych z Łodzi. Ruszają zapisy!
Śniadanie wielkanocne dla samotnych z Łodzi. Ruszają zapisy!

Łódzkie Śniadanie Wielkanocne przewidziano w dwóch formach: stacjonarnej i mobilnej. Pierwsza z nich odbędzie się w Hali EXPO przy ul. Politechniki 4 w niedzielę, 9 kwietnia, o godz. 12:00. Wówczas 450 osób zasiądzie wspólnie do stołu, aby zjeść posiłek, podzielić się jajkiem i spędzić ten czas w wyjątkowej atmosferze. W formie mobilnej przewidziano 100 paczek ze świątecznymi potrawami, które będą rozwożone potrzebującym od czwartku, 6 kwietnia, do soboty, 8 kwietnia.

– Wielkanoc to czas nadziei, dlatego dołożymy wszelkich starań, by poprzez organizację wspólnego wydarzenia realnie podzielić się otuchą z osobami samotnymi i ubogimi, znajdującymi się w różnego rodzaju kryzysach – mówi ks. Arkadiusz Lechowski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w wydarzeniu (zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej), należy wcześniej zgłosić się do pracowników Klubu Integracji Społecznej pod nr. tel. (42) 208 25 58. Zgłoszenia będą przyjmowane w czwartek (30 marca), piątek (31 marca) i poniedziałek (3 kwietnia) w godz. 8:00–16:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZOBACZ TAKŻE