Śpiwory trafiły do potrzebujących w Łodzi. Pzekazali je Omenaa Mensah i Rafał Brzoska

Słynące z filantropii małżeństwo – Omenaa Mensah, założycielka Omenaa Foundation, oraz Rafał Brzoska, prezes InPostu i szef własnej fundacji dobroczynnej – ofiarowali 700 śpiworów dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi. To część wielkiej partii 10 tys. śpiworów, które trafią do 62 miejscowości w całym kraju.

lodz potrzebujacy
Śpiwory trafiły do potrzebujących
6 zdjęć
lodz potrzebujacy
lodz potrzebujacy
lodz potrzebujacy
lodz potrzebujacy
lodz potrzebujacy
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Sto pięćdziesiąt śpiworów trafiło do dyspozycji streetworkerów (osób zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz bezdomnych) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi i do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Gałczyńskiego 7. Do każdego dołączony jest termofor. Dzięki nim osobom w kryzysie bezdomności będzie łatwiej przetrwać zimę, najtrudniejszą dla nich porę roku. 

Śpiwory otrzymały także: noclegownia przy Miejskim Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej oraz Łódzkie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, które na zlecenie miasta prowadzi dwa schroniska dla bezdomnych mężczyzn i jedno dla kobiet, świetlicę, a w sezonie zimowym realizuje projekt „Autobus dla bezdomnych i potrzebujących”. 

– W Polsce jest ok. 33 tys. osób w kryzysie bezdomności, a ok. 4% polskich rodzin żyje w skrajnym ubóstwie – mówi Rafał Brzoska. – Zawsze powtarzam, że pomaganie jest wręcz obowiązkiem tych, którzy mają więcej. Dlatego decyzję o tym, że zorganizujemy i przekażemy śpiwory do placówek, wspierających osoby bez dachu nad głową, w całym kraju, podjęliśmy z Omeną bez chwili wahania. Cieszymy się, że możemy pomóc choćby w ten sposób.

ZOBACZ TAKŻE