MPK Łódź. Nowa linia autobusowa do Jędrzejowa Przemysłowego [MAPA]

1 lutego uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa F1, która zapewni dojazd do zachodniej części Jędrzejowa Przemysłowego.

Nowa linia MPK ułatwi dojazd do Jędrzejowa Przemysłowego
4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Na Jędrzejowie, na zachód od ul. Tomaszowskiej, powstaje 117 ha terenów logistycznych, które potrzebują dobrego skomunikowania z miastem. Dzięki powstaniu nowych dróg możliwe było otwarcie tych terenów dla komunikacji miejskiej. Od 1 lutego dojazd do pracy zapewni zatrudnionym tam osobom linia F1, która kursować będzie z dworca Łódź Dąbrowa ulicami Dąbrowskiego i Tomaszowską do Jędrzejowskiej. Wraz z rozwojem strefy przemysłowej planowane jest wydłużenie linii w kierunku ul. Przyjacielskiej.

MPK Łódź konsultowało rozkład jazdy

Uruchomienie nowej linii było konsultowane z pracownikami Jędrzejowa Przemysłowego. Na tej podstawie opracowano rozkład jazdy linii F1. Dojazd do krańcówki przy dworcu Łódź Dąbrowa i do przystanku przy ul. Podhalańskiej ułatwi przesiadkę do tramwaju i pociągu, dzięki którym łatwo dotrzeć w poszczególne rejony miasta. Przejazd pomiędzy Dąbrową a Jędrzejowem Przemysłowym trwa tylko 10 minut. 

ZOBACZ TAKŻE