Sprzedaż rządowego węgla w Łodzi. Można składać wnioski w MPO Łódź

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące możliwości zakupu węgla za preferencyjną cenę. W Łodzi jego dystrybucją zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

Sprzedaż rządowego węgla
Sprzedaż rządowego węgla w Łodzi. Można składać wnioski w MPO Łódź

Miasto pomaga rządowi w dostarczeniu węgla mieszkańcom, którzy wykorzystują go do ogrzania swoich domów. Wiemy już, że 17 tys. gospodarstw na terenie Łodzi złożyło wniosek o dodatek węglowy. Teraz osoby te mogą kupić opał za preferencyjną cenę.

– Wiemy już, że tona węgla zakupionego od miasta nie będzie droższa niż 2 tys. zł za tonę. Dokładną cenę podamy w chwili, kiedy poznamy miejsce, z którego musimy go odebrać – mówi Piotr Bors, dyrektor departamentu odpowiedzialnego za gospodarkę komunalną.

Wnioski o zakup węgla można składać w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania. To ta spółka będzie odpowiedzialna za jego dystrybucję na terenie Łodzi. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie otrzymania dodatku węglowego oraz oświadczenie, że jeszcze się go nie kupiło, np. w sklepie PGE. MPO zamierza badać jakość węgla, który trafi do Łodzi, bo to spółka będzie odpowiedzialna za rozpatrywanie reklamacji dot. jego jakości.

Na gospodarstwo przypada 1,5 t węgla w 2022 r. i 1,5 t tego opału w 2023 r. Węgiel będzie można odebrać osobiście lub zamówić za opłatą dowóz. Na podstawie złożonych wniosków zostanie oszacowane zapotrzebowanie na ten opał. Miasto czeka na jego dostawę od rządu. 

Więcej informacji i wzór wniosku pod adresem: http://mpolodz.pl/dystrybucja-wegla/

ZOBACZ TAKŻE