„Stopień mniej znaczy więcej” – zmniejsz temperaturę ogrzewania. Zadbasz o budżet i środowisko

W Łodzi ruszyła druga edycja kampanii edukacyjnej „Stopień mniej znaczy więcej”. Jej celem jest zachęcenie łodzian do zmniejszenia o jeden stopień temperatury ogrzewania w mieszkaniach. Już taka różnica ma znaczący wpływ na ochronę zasobów naturalnych, poprawę jakości powietrza, a także na nasze zdrowie.

„Stopień mniej znaczy więcej” – zmniejsz temperaturę ogrzewania, a oszczędzisz pieniądze i zadbasz o środowisko
„Stopień mniej znaczy więcej” – zmniejsz temperaturę ogrzewania, a oszczędzisz pieniądze i zadbasz o środowisko

Veolia Energia Łódź produkuje i dostarcza ciepło do około 60% odbiorców w mieście. Firma jest jednocześnie świadoma odpowiedzialności sektora energetycznego za edukację ekologiczną oraz środowisko.

– Nawet najmniejsze działanie ma znaczenie. Poprzez zmianę codziennych zachowań można bardziej efektywnie korzystać z energii. Rozpoczęcie kształtowania odpowiedzialnych nawyków najłatwiej zacząć od drobnej i prostej zmiany, takiej jak zmniejszenie choćby o jeden stopień temperatury ogrzewania pomieszczeń, w których pracujemy lub mieszkamy – mówi Robert Warchoł, dyrektor ds. Komunikacji w Veolia Energia Łódź.

– To, co robi Veolia, jest niezwykle ważnym krokiem dla środowiska naturalnego. W Łodzi prowadzimy edukację, zwłaszcza wśród młodych pokoleń, w ramach programu „Łódzkie szkoły dla klimatu”. To działanie natomiast może dotrzeć do dorosłych użytkowników. Apelujemy więc o tę małą zmianę. Jeden stopień to niewiele, a dla klimatu to już bardzo dużo – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

ZOBACZ TAKŻE