Stwórz bomby nasienne! Wakacje z przyrodą w Bibliotece Tuvim [PROGRAM]

Mieszkasz w centrum miasta, masz dość betonu, hałasu i smogu i zastanawiasz się, jak być bliżej przyrody? Biblioteka Tuvim (ul. Tuwima 46) zaprasza na cykl spotkań oraz warsztatów przyrodniczych w ramach projektu „Wakacje z przyrodą w Bibliotece Tuvim” – minifestiwalu, na który składają się spotkania z przyrodnikami oraz warsztaty.

fot. borodai/envato.com
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych

– Poznaj swoje najbliższe otoczenie i spójrz na nie z perspektywy pszczoły bądź sikorki. Zobacz, jak zmienia się poprzemysłowy krajobraz miasta – zachęca do udziału Dorota Sztyler, kierowniczka Biblioteki Tuvim. – Posłuchaj, jak żyją w Polsce wilki, dziki, lisy, jelenie. Dowiedz się, co im zagraża i jak możemy im pomóc. Wykonaj własnoręcznie bombę nasienną i rzuć ją tam, gdzie widzisz klepisko! 

W programie wakacyjnych spotkań jest m.in. spotkanie z Bartkiem Guentzelem, autorem książki „Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi. Jak zanocować w terenie”. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak bezpiecznie dla siebie i otoczenia zorganizować biwak oraz urządzić nocleg na łonie natury (wtorek, 9 sierpnia). Uczestnicy projektu wezmą udział także w warsztatach z sadzenia roślin i tworzenia bomb nasiennych, wysłuchają ciekawych wykładów i poznają najbliższe otoczenie. 

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych. Można przyjść z rodziną lub przyjaciółmi. Wstęp wolny.

Program zajęć w Bibliotece Tuvim

9 sierpnia 

godz. 18:00 – premiera książki „Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi. Jak zanocować w terenie” oraz spotkanie z autorem

12 sierpnia 

godz. 11:00 – warsztaty z sadzenia roślin

20 sierpnia

godz. 11:00 – warsztaty robienia bomb nasiennych

24 sierpnia 

godz. 17:00 – warsztaty z sadzenia roślin

26 sierpnia 

godz. 11:00 – warsztaty robienia bomb nasiennych

27 sierpnia – spotkanie z Konradem Malcem, ornitologiem i herpetologiem:

godz. 11:00 – spacer po najbliższej okolicy, 

godz. 13:00 – spotkanie o dzikich zwierzętach żyjących w miejskiej dżungli.

3 września – spotkanie z Michałem Figurą, tropicielem i badaczem dużych drapieżników:

godz. 11:00 – wykład o wilku,

godz. 13:00 – wykład o rysiu.

ZOBACZ TAKŻE