Superpuchar Polski w piłce ręcznej w Atlas Arenie. Wisła Płock z trofeum!

Orlen Wisła Płock kontynuuje świetną passę. Tym razem Nafciarze pokonali w Superpucharze Polski Industrię Kielce 27:23. Mecz odbył się w Atlas Arenie w Łodzi.

Piłkarz ręczny Wisły Płock
Wisła Płock z trofeum!

Napięcie między obiema drużynami czuć było już na godzinę przed meczem. Kilka tysięcy fanów z jednej i drugiej strony od wejścia na halę prowadziło bardzo głośny doping. Jako pierwsi swoich fanów poderwali z krzeseł mistrzowie Polski. Kielczanie jednak już w następnej akcji doprowadzili do remisu. Do wyniku 4:4 gra toczyła się punkt za punkt, później Nafciarze krok po kroku zaczęli odskakiwać. Na koniec pierwszej połowy mieli trzy oczka przewagi. Na wyróżnienie zasługuje postawa dwóch piłkarzy. Zoltan Szita był absolutnie kluczowy w grze Wisły. Po stronie Industrii był to Sandro Mestić. Bramkarz obronił dwa rzuty karne i kilka bardzo trudnych akcji.

Po przerwie lepiej w mecz weszli Kielczanie. Udało im się doprowadzić do wyniku 13:13, ale ten stan rzeczy nie potrwał zbyt długo. Niebiescy dzięki fantastycznej grze w ataku zaczęli budować nową przewagę. Rywale z koli popełniali bardzo proste błędy, nie trafiali nawet w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. To się musiało zemścić w końcówce. Mimo determinacji Michała Olejniczaka nie udało się odrobić strat i kibice z Płocka mogli zaśpiewać “Wisła na tronie, Wisła w potrójnej koronie”.