Superpuchar w piłce ręcznej w Atlas Arenie. KGHM Zagłębie pokonuje KPR Gminy Kobierzyce

Niesamowite emocje towarzyszyły pierwszemu w historii Superpucharowi Polski w piłce ręcznej. Mistrzynie kraju i zdobywczynie pucharu KGHM Zagłębie Lubin w ostatnich minutach meczu pokonały w Atlas Arenie KPR Gminy Kobierzyce.

Piłkarki ręczne
KGHM Zagłębie zdobywa Superpuchar Polski

Historia działa się na naszych oczach. Pierwszy Superpuchar Polski rozpoczęły zawodniczki KGHM Zagłębia Lubin oraz KPR Gminy Kobierzyce. Lubinianki to zwyciężczynie zarówno ligowe, jak i pucharowe, popularne Kobierki są wicemistrzyniami kraju. Początek meczu był niebywale wyrównany. Obie ekipy bardzo pilnowały defensywy, badając się wzajemnie. Jednak z upływem czasu Zagłębie bardzo mocno się rozkręcało. Mistrzyń Polski nie zbiła z tropu nawet czerwona kartka. Na przerwę schodziły z przewagą czterech oczek. Po zmianie stron Miedziowe wrzuciły jeszcze wyższy bieg. Zdarzyła się nawet seria pięciu punktów z rzędu. KPR nie odpuszczał i po dłuższym fragmencie słabszej gry zaczął nadrabiać. Na niespełna cztery minuty przed końcem spotkania przewaga lubinianek stopniała do zaledwie jednego punktu. Końcówka należała jednak do Zagłębia. Dwa bardzo ważne punkty Patríci Matieli dały ostateczne zwycięstwo obecnym mistrzyniom Polski 23:21.