Światobrazy. Teatralne etiudy w Teatrze Nowym w Łodzi [SZCZEGÓŁY]

Już po raz drugi młodzi reżyserzy, wespół ze studentkami i studentami Wydziału Aktorskiego PWSFTviT, podejmą w Teatrze Nowym w Łodzi próbę nowego odczytania dziedzictwa Szkoły Filmowej, tworząc teatralne etiudy inspirowane dziełami słynnych absolwentek i absolwentów. W środę, 14 lutego, będzie można zobaczyć je podczas otwartych pokazów.

Światobrazy
Światobrazy

„Światoobrazy” to twórcze laboratorium wymiany umiejętności, narzędzi i doświadczeń między młodymi reżyserkami i reżyserami, dramaturżkami i dramaturgami oraz studentkami i studentami Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, realizowane pod egidą dyrektorki Teatru Nowego Doroty Ignatjew, kuratora projektu „Nowy i Młodzi” Remigiusza Brzyka oraz dziekana Wydziału Aktorskiego PWSFTviT, aktora Teatru Nowego Piotra Seweryńskiego.

Punktem wyjścia dla 2. edycji warsztatów, zatytułowanej SF.RE(Konstrukcje), są polskie filmy science fiction z lat 70. i 80. Młodzi reżyserzy: Miłosz Mieszkalski, Marcel Osowicki i Bartłomiej Juszczak planują skonfrontować się z opowieściami o utopiach i antyutopiach, z potrzebą kreacji zbiorowego mitu, nowej mitologii i światów alternatywnych; reinterpretować fragmenty scenariuszy i konstruować nowe światy. Za pomocą konwencji, jaką jest science fiction, chcą przyjrzeć się teraźniejszości i poszukać narracji pozwalających opowiadać na nowo o marzeniach i wyzwaniach stojących dzisiaj przed młodymi ludźmi.

Finałem warsztatów będą otwarte dla publiczności pokazy pracy w procesie, zaplanowane na 14 lutego. Bilety w cenie 1 zł są dostępne w kasach teatru i online.

ZOBACZ TAKŻE