Szlachetna inicjatywa seniorek z Łodzi. Uszyły kocyki na inkubatory dla noworodków [ZDJĘCIA]

Seniorki z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Rzgowskiej jako pierwsze w całej Polsce zaangażowały się w pomoc wcześniakom, które ze względu na swój stan zdrowia muszą przebywać w inkubatorach. W ramach zajęć w CZAS uszyły 10 kocyków, 100 ubranek dla dzieci oraz 50 poduszek ułatwiających karmienie piersią.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Z okazji światowego dnia kangurowania swoją pracę przekazały do Kliniki Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

Dzieci przebywające w inkubatorach muszą być chronione przed ostrym światłem. Może ono spowodować nieodwracalne zmiany zagrażające zdrowiu lub życiu. W tym celu seniorki przygotowały specjalne płachty na urządzenie. Uczestniczki CZAS uszyły również czapeczki, rękawiczki i ubranka dla dzieci oraz specjalne poduszki w kształcie rogali, które ułatwiają podtrzymywanie dziecka w komfortowej pozycji podczas karmienia piersią.

– Kiedy dostałyśmy propozycję, by szyć kocyki dla wcześniaków od razu się zgodziłyśmy. Bardzo nas to cieszy, że możemy wykorzystać nasze umiejętności, by pomóc innym. Zapraszamy wszystkich seniorów, by dołączyli się do akcji! – powiedziała seniorka uczęszczająca na zajęcia do Centrów Zdrowego i Aktywnego Seniora „Rzgowska".

Inicjatywa nie odbyłaby się gdyby nie łódzka Fundacja MatkoweLove. Od lat pomaga wcześniakom i ich rodzicom.

ZOBACZ TAKŻE