Teatr Jaracza z kolejną nowością. Premiera spektaklu Orkiestra „Titanic” [ZDJĘCIA]

Teatr Jaracza zaprasza na kolejną premierę! Spektakl Orkiestra „Titanic” w reżyserii Mariusza Siudzińskiego jest opowieścią o kondycji współczesnego człowieka – przestraszonego, biernego, zmanipulowanego, pozbawionego autorefleksji i wrażliwości. Tkwiącego w niemocy, ale mającego marzenia o lepszym życiu. Czy jednak same pragnienia wystarczą, by osiągnąć cel?

teatr jaracza Orkiestra „Titanic”
Orkiestra „Titanic” to kolejna premiera Teatru Jaracza, fot. Radosław Jóźwiak
28 zdjęć
teatr jaracza Orkiestra „Titanic”
teatr jaracza Orkiestra „Titanic”
teatr jaracza Orkiestra „Titanic”
teatr jaracza Orkiestra „Titanic”
teatr jaracza Orkiestra „Titanic”
ZOBACZ
ZDJĘCIA (28)

To tragikomedia autorstwa Christo Bojczewa, jednego z najciekawszych współczesnych dramaturgów bułgarskich, prześmiewcy i ironisty, tworzącego sztuki jakby od niechcenia, w których spod absurdalnej, wymyślonej fabuły wyzierają nie mniej absurdalne i zarazem całkiem realne traumy i problemy. 

– Tekst powstał w 1999 r., na przełomie wieków. Mimo to ciągle porusza swoją aktualnością – mówi Mariusz Siudziński, reżyser spektaklu. – Nie będzie to jednak patetyczna opowieść. Spektakl ma szalone tempo i nie brakuje w nim czarnego humoru, klaunady czy iluzji. Błyskotliwe dialogi, zaskakujące zmiany akcji, świetnie napisane role są znakomitym materiałem dla aktorskiego kwintetu.

Na scenie: Elżbieta Zajko, Mariusz Słupiński, Mikołaj Chroboczek, Robert Latusek i Mariusz Siudziński. 

Najbliższe pokazy 15, 16 i 17 marca o godz. 19.00. Bilety dostępne stacjonarnie w kasie teatru lub online na www.bilety.teatr-jaracza.lodz.pl

ZOBACZ TAKŻE