Telefoniczna w remoncie. Ważne zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź [SZCZEGÓŁY]

Rozpoczyna się kolejny etap prac na ul. Telefonicznej. To oznacza zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź. W poniedziałek, 18 września, drogowcy zamkną odcinek ul. Telefonicznej od ul. Janosika do ul. Krokusowej.

Telefoniczna w remoncie
Telefoniczna w remoncie

Prace będą prowadzone też w obrębie skrzyżowania ul. Telefonicznej z ul. Janosika, gdzie część jezdni zostanie zwężona. Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia, bo na skrzyżowaniu od poniedziałku będzie obowiązywać ruch wahadłowy na trasie północ-południe. Do posesji przy zamkniętym odcinku ul. Telefonicznej będzie można dojechać od ul. Krokusowej.

Zmiany MPK Łódź

Linie 58A, 58B:

Z pętli Dworzec Łódź Fabryczna do ronda Pomorska/Edwarda/Krokusowa bez zmian, a następnie: Pomorską, Juhasową do pętli Stoki Skalna.

Z pętli Stoki Skalna - Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Giewont, Pomorska, rondo Pomorska/Edwarda, Konstytucyjna i dalej właściwymi trasami do Dworca Łódź Fabryczna.

Linia N7B:

Z pętli Retkinia do skrzyżowania Janosika/Telefoniczna bez zmian, a następnie: Janosika, Pszczyńska, Krokusowa, Pomorska, Juhasowa do pętli Stoki Skalna.

Z pętli Stoki Skalna - Skalna, Dębowskiego, Zbocze, Giewont, Pomorska, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika i dalej właściwą trasą do pętli Retkinia.

Bez zmian będą jeździć tramwaje. Ul. Telefoniczna na odcinku od ul. Czorsztyńskiej do ul. Janosika nadal pozostaje zamknięta.

Prace na Stokach

Prace na Stokach rozpoczęły się w połowie maja. Jednym z podstawowych założeń inwestycji jest odwodnienie ul. Telefonicznej wraz z przyległymi ulicami. Dotychczas te tereny często były podtapiane podczas ulewnych deszczy i burz. Na ul. Telefonicznej budowany jest kanał deszczowy, który będzie odprowadzał nadmiar wody. Po zakończeniu tych prac wykonawca położy na jezdni nową nawierzchnię.

ZOBACZ TAKŻE