TME Polówka w Łodzi powraca. Rekordowa liczba filmów i lokalizacji w całym mieście [PROGRAM]

Równoległe projekcje „Barbie” i „Jokera” zainaugurują w parku na Zdrowiu 17. edycję Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka – największego filmowego wydarzenia w Łodzi.

TME Polówka 2024
TME Polówka 2024
6 zdjęć
TME Polówka 2024
TME Polówka 2024
TME Polówka 2024
TME Polówka 2024
TME Polówka 2024
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Program na pierwsze dni TME Polówka 2024 w Łodzi znajdziesz na dole artykułu.

We wtorek, 25 czerwca, w parku na Zdrowiu startuje 17. edycja Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka. Na polance przy Amfiteatrze odbędzie się projekcja zeszłorocznego hitu kinowego „Barbie”. Równolegle w drugiej części parku, za pomnikiem czynu rewolucyjnego, można będzie obejrzeć „Jokera” z brawurową rolą Joaqina Phoenixa. Od tego momentu, aż do końca września, seanse będą organizowane w dwóch, trzech, a czasem i czterech miejscach tego samego dnia. Wszystkie projekcje będą rozpoczynać się po zmroku - po godz. 21:00. Wstęp jak zawsze bezpłatny.

Rekordowa liczba filmów i lokalizacji

W tegorocznej edycji festiwalu zobaczymy aż 170 filmów, które zostaną wyświetlone w 30 miejscach: parkach, dziedzińcach, na placach, przy ulicy. Partnerem głównym festiwalu są miasto Łódź i Łódzkie Centrum Wydarzeń. Aż 11 lokalizacji zostanie zrealizowanych dzięki finansowaniu z Budżetu Obywatelskiego. Tego lata odwiedzimy: Chojny, Andrzejów, Lublinek czy Smulsko – miejsca, do których Polówka do tej pory nigdy nie zaglądała. 

Jak co roku program festiwalu jest bardzo różnorodny. Zaprezentujemy niszowe kino arthousowe, najnowsze kino polskie, ale i hollywoodzkie superprodukcje. Każda z sekcji będzie miała swój motyw przewodni. Z nowych selekcji filmów o ciekawej tematyce warto wspomnieć sekcje „Wesele u Andrzeja” i „Wesele na Julianowie”, czyli filmy o najważniejszym dniu w życiu. Na terenie Fuzji w ramach sekcji – „Ich Storie” – będziemy oglądać filmy biograficzne znanych i mniej znanych ludzi. W sekcji „Dywers”, przygotowanej wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim, zwrócona będzie uwaga na problemy tolerancji, ksenofobii i nierówności w różnych aspektach życia.  

Na polówkowej mapie nie zabraknie ukochanych przez łodzian miejscówek – parków: na Zdrowiu, Julianowskiego, kompleksów EC1 Łódź, Fuzji czy Monopolis. Dołączą do nich nowe miejsca. Pełną sekcję filmów z VHS będzie można obejrzeć w Muzeum Kinematografii.

Akcja rewitalizacja

Nowością tej edycji będzie ruchoma sekcja – Akcja – Rewitalizacja. Co tydzień będą odbywały się spotkania w innej zrewitalizowanej części Łodzi. Zainaugurujemy pokazem filmu „Kos” na placu Wolności 4 lipca. Odwiedzimy m.in. park Staromiejski, Stary Rynek, Księży Młyn, ul. Włókienniczą czy ul. Legionów. W tej zobaczymy głównie polskie klasyki. Wyjątkiem będzie inauguracyjna projekcja na placu Wolności pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, gdzie wyświetlony zostanie „Kos".

Działamy – pomagamy

W ubiegłym roku polówkowe projekcje odwiedziło ponad 55 tys. osób. Organizatorzy postanowili użyć kanałów promocyjnych do pomocy słabszym. W wakacje ekrany polówki poza sponsorami i partnerami będą promowały adopcje bezdomnych zwierząt i wolontariat w Schronisku w Łodzi. Akcja wystartuje w pierwszej połowie lipca.

 

W Łodzi i nie tylko

TME Polówka coraz śmielej wychodzi poza granice Łodzi. Już w lipcu, w sobotnie wieczory otwarte zostanie „Filmowe Spa” w hotelu Columna Medica w Łasku, gdzie na widzów poza filmami czekać będą tematyczne atrakcje i spotkania ze znanymi polskimi aktorami. W sierpniu polówkowe pokazy zagoszczą, podobnie jak w roku ubiegłym, w Zgierzu.

Program TME Polówka 2024

Szczegółowy program filmowy na najbliższe tygodnie można znaleźć na stronie: www.polowka.com

lp.

Data emisji

Tytuł filmu

Nazwa sekcji

Dzień tygodnia

Miejsce

1

25.06

Barbie, reż Greta Gerwig, czas 114'

The best of

Wtorek

Park na Zdrowiu, Muszla koncertowa

2

25.06

Joker, reż. Todd Phillips, czas 122'

The best of

Wtorek

Park na Zdrowiu, polanka za pomnikiem Czynu Rewolucyjnego

3

26.06

Yesterday, reż. Danny Boyle, czas 112'

Pewniaki

Środa

Widzewska Górka, ul. Św. Brata Alberta Chmielowskiego

4

27.06

Harry Potter i kamień filozoficzny, reż. Chris Columbus, czas 152'

Dobranocka

Czwartek

Port Łódź, ul. Pabianicka 245

5

27.06

Ultimatum Bourne'a, reż. Paul Greengrass, czas 115'

Kryptonim „Smulsko”

Czwartek

Retkinia Zachód Smulsko - Park na Smulsku

6

28.06

Dom Gucci, reż. Ridley Scott, czas 157'

ICH_Storie

Piątek

Fuzja, ul. Milionowa 6a

7

28.06

Obiecująca młoda kobieta, reż. Emerald Fennell, czas 113'

Teo-Seans

Piątek

Osiedle Żubardź, plac zabaw przy ul. Inowrocławskiej

8

29.06

Narodziny gwiazdy, reż. Bradley Cooper, czas 135'

Teo-Seans

Sobota

Pływalnia Wodny Raj, ul. Wiernej Rzeki 2

9

30.06

Tarapaty, reż. Marta Karwowska, czas 83'

Family Time

Niedziela

Skwer Kolbego, al. św. Maksymiliana Marii Kolbego

10

01.07

Biała odwaga, reż. Marcin Koszałka, czas 116'

Jeszcze Polska

Poniedziałek

EC 1, ul. Targowa 1/3

11

01.07

Top Gun, reż Tony Scott, czas 110'

Odlot

Poniedziałek

Osiedle Lublinek, boisko do piłki siatkowej przy uroczysku Lublinek

ZOBACZ TAKŻE