To koniec Miejskiej Karty Seniora. Zastąpi ją Pakiet Seniora na Karcie Łodzianina

Łódzcy seniorzy mogą korzystać z 240 bonifikat i ulg, które oferuje Karta Łodzianina. W jej ramach stworzono nawet specjalny Pakiet Seniora dla osób 60+, który od 1 października zastąpi Miejską Kartę Seniora.

fot. Envato Elements / ŁÓDŹ.PL
Pakiet Seniora w Karcie Łodzianina. Skorzystaj ze zniżek!

Łódzka Organizacja Turystyczna przygotowała specjalny pakiet ulg i zniżek dla seniorów, którzy zdecydują się założyć Kartę Łodzianina. Przypomnijmy, że od 1 października Miejska Karta Seniora nie będzie już wydawana. Dostępne na niej bonifikaty zostały włączone do specjalnego Pakietu Seniora na Karcie Łodzianina. Osoba, która zdecyduje się „zamienić” dotychczasową Miejską Kartę Seniora na Kartę Łodzianina (o ile jeszcze jej nie ma), będzie mogła skorzystać z ok. 240 bonifikat i ulg przysługujących każdemu łodzianinowi korzystającemu z karty – w tym specjalnego Pakietu Seniora oznaczonego żółtą literą S na liście zniżek. A tych tylko dla seniorów jest aż 18! Z Kartą Łodzianina osoby starsze skorzystają też z bezpłatnej komunikacji miejskiej, gdy będą się wybierały na coroczne Łódzkie Senioralia.

Jak założyć Kartę Łodzianina?

Kartę Łodzianina można założyć online, nie wychodząc z domu, korzystając z rejestracji na stronie https://kartalodzianina.pl/n-rejestracja.qbpage

Wiemy, że nie wszyscy seniorzy korzystają z internetu, dlatego w całym mieście dostępne są 23 punkty, do których wystarczy przyjść ze swoim dowodem osobistym oraz rozliczeniem PIT z 2021 r. Z pomocy w założeniu Karty Łodzianina można skorzystać w: Centrum Obsługi Karty przy ul. Piotrkowskiej 87, Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28, w punktach obsługi karty w centrach handlowych: Manufaktura i Port Łódź, w Orientarium, ale też w 18 filiach bibliotecznych na osiedlach przy ulicach: Powstańców Wielkopolskich 3, Rojnej 39, Natalii 4, Łagiewnickiej 118, Tuwima 46, Motylowej 13, Kostki-Napierskiego 4, Ketlinga 21, Bartoka 27, Cieszkowskiego 11A, Zachodniej 12, Wróblewskiego 67, Wilczej 7, Brzeźnej 10, Przybyszewskiego 46/48, Zaolziańskiej 49, Zakładowej 50 i Boya-Żeleńskiego 15.

Pakiet Seniora jest też włączany automatycznie każdemu posiadaczowi Karty Łodzianina, który ukończył 60. rok życia.

Seniorze, pamiętaj, aby do 30 września założyć Kartę Łodzianina i skorzystać z 240 zniżek – w tym 18 bonifikat tylko dla Ciebie. Koszt wyrobienia takiej karty to 1 zł.

ZOBACZ TAKŻE