Tobaco Park II. Wiecha na wieży zapowiada końcową fazę budowy! [ZDJĘCIA]

Symboliczna wiecha zwieńczyła najwyższy budynek Tobaco Park II, inwestycji mieszkaniowej realizowanej przez Grupę Arche w trójkącie ul. Kopernika, al. Włókniarzy i al. Mickiewicza.

Symboliczna wiecha zwieńczyła najwyższy budynek Tobaco Park II
8 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

To tradycyjny znak zakończenia prac konstrukcyjnych, co dla każdej inwestycji jest momentem przełomowym. Uwagę przechodniów przyciągają też błyskające światełkami choinki, ustawione na kilku kondygnacjach gmachu jeszcze w okresie przedświątecznym.

Tobaco Park II - wyróżniający się budynek

Wielorodzinny Tobaco Park II jest budową mocno wyróżniającą się w panoramie tej części miasta. Powstający obok estakady al. Włókniarzy budynek tworzą cztery bryły, z których najwyższa ma 16 kondygnacji (53 m) i jest aktualnie jedną z najwyższych inwestycji budowlanych realizowanych w Łodzi. Nagi beton konstrukcji budynku jeszcze nie zapowiada efektu końcowego, ale architektura gmachu (patrz wizualizacje) ma wpisywać się w istniejącą historyczną zabudowę pierwszej części osiedla Tobaco Park: zrewitalizowanej fabryki Karola Kretschmera z 1875 r., obiektów Polskiego Monopolu Tytoniowego z 1925 r. oraz Łódzkiej Wytwórni Papierosów. 

Tobaco Park II - ponad 150 mieszkań, podziemny parking i nie tylko

W Tobaco Park II ma być ponad 150 mieszkań. Inwestycja zaoferuje lokatorom podziemny parking oraz dużo zieleni w częściach rekreacyjnych, które powstaną zarówno na wewnętrznym patio budynku, jak i na tarasach widokowych na dachach. Dodatkowo na różnych wysokościach elewacji gmachu zaprojektowano zieleń pnącą. Dla rodzin z dziećmi przewidziano wózkownię i plac zabaw. Na parterze powstaną dwa lokale z przeznaczeniem na działalność handlową i usługową. Na osiedlu ma działać biblioteka funkcjonująca na zasadach bookcrossingu oraz tablica ogłoszeniowa dla mieszkańców. 

Finał budowy przewidziano na koniec 2023 r.

Pierwotnie, jeszcze w 2018 r., Grupa Arche zapowiadała powstanie na tej działce kompleksu wielofunkcyjnego z mieszkaniami, hotelem i częścią biurową. Te plany zweryfikowała jednak pandemia koronawirusa, która spowodowała spadek popytu na powierzchnie komercyjne. Inwestor postanowił zatem skupić się na funkcji mieszkalnej, rozbudowując sąsiednie osiedle Tobaco Park.

ZOBACZ TAKŻE