Tolook by Kaliska. Stylistka z Łodzi, która ubierze Cię od stóp do głów [ZDJĘCIA]

Justyna Kaliska jest stylistką od 20 lat. Jako Tolook by Kaliska pracuje z klientami indywidualnymi oraz markami odzieżowymi.

Stylizacje przygotowane przez Justynę Kaliską
Stylizacje przygotowane przez Justynę Kaliską, mat. pras.
14 zdjęć
Stylizacje przygotowane przez Justynę Kaliską
Stylizacje przygotowane przez Justynę Kaliską
Stylizacje przygotowane przez Justynę Kaliską
Stylizacje przygotowane przez Justynę Kaliską
Stylizacje przygotowane przez Justynę Kaliską
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Justyna Kaliska od lat specjalizuje się modą, ale wcześniej nie planowała zawodu stylistki.
– Chciałam robić coś zupełnie innego, podczas studiów wyobrażałam sobie, że będę projektować ciężkie, męskie ubrania – wspomina Justyna. – Jednak świat stylizacji mnie wciągnął. 

Kreatywność

Justyna pracuje przy sesjach zdjęciowych dla marek odzieżowych, udziela konsultacji markom i pracuje z indywidualnym klientem. – Mianownikiem moich wszystkich działań jest kreatywność. Lubię, kiedy najpierw w głowie powstaje idea, a potem możemy obserwować efekt końcowy, np. w postaci sesji zdjęciowej – dodaje Justyna.

Dopasowanie do klienta

Pracę z klientem zawsze prowadzi w wygodnej dla niego formie. – Zaczynam od analizy kolorystycznej. Potem przechodzę do przeglądu szafy, staram się określić styl, który preferuje dana osoba – opowiada. – Następnie wspólnie robimy selekcję szafy, a później listę zakupów. Znając osobę i jej sylwetkę, przygotowuję listę zakupów online, łącznie z butami i akcesoriami lub idziemy razem na standardowe zakupy do galerii handlowej – wyjaśnia Justyna.

Zabawa modą

Justyna Kaliska uważa, że moda to przede wszystkim kreacja i zabawa. – Ludzie zgłaszają się do mnie, ponieważ chcą wyglądać ciekawie i chcą się wyróżniać. Chętnie współpracuję z osobami, które lubią bawić się modą i nie boją się tego – tłumaczy Justyna. – Przeraża mnie to, że odbiorcy social mediów tracą wolność wyboru. Obserwując osoby prezentujące w internecie swój styl ubierania się, przestają próbować i eksperymentować. Nie myślą o tym, co im się podoba, w czym się dobrze czują. Kopiują i kupują to, co zobaczą na ekranie, tracąc swój wolny wybór – tłumaczy stylistka.

Świadomy wybór

– Zachęcam podopiecznych do świadomych zakupów, mówiąc nie tylko o formie, ale też materiale. Przestrzegam, by nie kupowali rzeczy w „sieciówkach”, wykonanych ze sztucznych materiałów – mówi stylistka. – Świadomość konsumentów oczywiście się zmienia, coraz więcej z nas ceni sobie naturalne tkaniny. 

W swojej pracy opiera się na polskich markach, dobrych, naturalnych tkaninach i porządnym wykonaniu. 

Szafa kapsułowa – czy to dobry trend?

Szafa kapsułowa to gotowy komplet ubrań. W internecie istnieje możliwość zakupu skompletowanej garderoby. Wszystko co w niej jest, tworzy gotowe zestawy. Produkty są dobrane w taki sposób, by przy małej liczbie elementów tworzyć jak najwięcej gotowych stylizacji. – Jestem ogromną przeciwniczką takich rozwiązań – deklaruje Justyna. – Niszczą możliwość kreowania własnego stylu i mody. Szafa kapsułowa to jedno z zagrożeń dla kreatywnej mody. 

ZOBACZ TAKŻE