Trasa Górna. Pierwszy 2-kilometrowy odcinek nowej drogi gotowy na wakacje! [ZDJĘCIA]

Budowa Trasy Górna ciągle postępuje. Już zaplanowano oddanie pierwszego odcinka nowej drogi. Na kiedy?

Widok z lotu ptaka na budowę Trasy Górna
Trasa Górna. Pierwszy 2-kilometrowy odcinek nowej drogi gotowy na wakacje!
11 zdjęć
Widok z lotu ptaka na budowę Trasy Górna
Widok z lotu ptaka na budowę Trasy Górna
Widok z lotu ptaka na budowę Trasy Górna
Widok z lotu ptaka na budowę Trasy Górna
Widok z lotu ptaka na budowę Trasy Górna
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Oddanie pierwszego, ponad 2-kilometrowego odcinka, jest planowane na sierpień tego roku. Wtedy przejedziemy nową drogą od ul. Rzgowskiej do ul. Nowe Górki. Odhumusowanie całego terenu budowy jest już nawet wykonane w 100 proc. Bliskie ukończenia są również prace ziemne. Zaawansowanie ułożenia podbudowy z kruszywa sięga 90 proc., a masy bitumicznej 80 proc. Niemal na połowie łódzkiego fragmentu trasy leży już warstwa wiążąca asfaltu.

Infrastruktura drogowej inwestycji

Zakończono przebudowę sieci wodociągowej, na finiszu są prace kanalizacyjne, a w 80 proc. wykonano już oświetlenie. Ekipy budowlane przygotowują się do prac brukarskich, czyli układania krawężników i obrzeży. Na kolejnych odcinkach nowej drogi będzie wylewana warstwa wiążąca. Wykonawca przygotowuje się do nasadzeń zieleni. Przy nowej Trasie Górna zostanie posadzona rekordowa ilość zieleni – blisko 3000 drzew oraz ponad 22 tys. krzewów. Termin zakończenia całej inwestycji przypadnie na listopad 2023 r.

Trasa Górna – wspólna inwestycja miasta i województwa

Dłuższy 5-kilometrowy odcinek, powstający na terenie Łodzi, połączy istniejący fragment drogi na wysokości ul. Rzgowskiej z granicami miasta. Krótszy – o długości 2 km – połączy ulicę od granic miasta z węzłem na autostradzie A1 w Brójcach. To zadanie realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.


Projekt pn. "Budowa dojazdu do węzła na autostradzie A1 – budowa III Etapu Trasy Górna" realizowany na mocy uchwały Nr 1/22 Zarządu Województwa Łódzkiego z dnia 5 stycznia 2022 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE