Trasa S14. Budowa dojazdu z Teofilowa na półmetku. W wakacje wyleją asfalt [SONDA]

Zbliża się koniec utrudnień dla kierowców, którzy chcą dojechać do zachodniej obwodnicy Łodzi od strony Teofilowa. Budowa łącznika między ul. Szczecińską a węzłem Aleksandrów zbliża się do połowy. W wakacje zostanie ułożona nawierzchnia, zaś pierwsze samochody pojadą nową drogą w przyszłym roku.

Budowa dojazdu do S14 na półmetku
Budowa dojazdu do S14 na półmetku. Drogowcy w wakacje wyleją asfalt
4 zdjęcia
Budowa dojazdu do S14 na półmetku
Budowa dojazdu do S14 na półmetku
Budowa dojazdu do S14 na półmetku
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Mieszkańcy Teofilowa są jak na razie praktycznie odcięci od zachodniej obwodnicy Łodzi, czyli od trasy S14. Żeby na nią wjechać, muszą teraz kierować się przez Aleksandrów Łódzki albo nawet przez Zgierz. Ta niedogodność ma się jednak niedługo skończyć. Trwa budowa łącznika między ul. Szczecińską w Łodzi a węzłem Aleksandrów. Dzięki niemu będzie można bezpośrednio od strony Łodzi wjechać na ekspresówkę. Roboty przy inwestycji nie zwalniają tempa. - Zaawansowanie prac przekroczyło 40%, zakończono wykopy, przebudowano instalacje i usunięto kolizje. Jeszcze w lipcu ruszy układanie masy — informuje łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trasa S14. Otwarcie łącznika już w przyszłym roku

Łącznik z węzłem Aleksandrów jest budowany wzdłuż drogi krajowej 72, czyli ul. Aleksandrowskiej. Docelowo ma składać się aż z 4 pasów. Oznacza to, że od ulicy Szczecińskiej będzie można wjechać bezpośrednio na ekspresówkę, czego od początku domagali się mieszkańcy. Według harmonogramu kierowcy będą mogli pojechać nowym łącznikiem na wiosnę 2025 roku. Koszt budowy to prawie 22 miliony złotych.

SONDA

Czy otwarcie łącznika ułatwi Ci dojazdy?

ZOBACZ TAKŻE