PONIEDZIAŁEK
- Bieganie to pasja
- 12 lutego, godz. 17:00
- Biblioteka ODYSEJA, ul. Wschodnia 42
Spotkanie z Przemysławem Stupnowiczem, autorem książki „Kiedy życie mówi: biegnij”, cenionym trenerem i pasjonatem biegania, który pokonał 125 maratonów i ultramaratonów w 12 krajach. Obowiązują zapisy: tel. 577 470 040.
- Medytacja i techniki antystresowe
- 12 lutego, godz. 17:30
- Biblioteka GDAŃSKA, ul. Gdańska 8
Spotkanie będzie szansą na odkrycie korzyści płynących z medytacji i relaksacji. W programie: relaksacja Joga Nidra w akompaniamencie misy tybetańskiej i muzyki relaksacyjnej; medytacje dla początkujących (nauka podstawowych technik oddechowych, które pomogą zrelaksować się w każdej sytuacji), medytacja w praktyce codziennej.
WTOREK
- Jak alternatywnie parzyć kawę?
- 13 lutego, godz. 17:00
- Biblioteka GDAŃSKA, ul. Gdańska 8
Warsztaty i prelekcja dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o kawie i sposobach jej parzenia. Podczas spotkania dowiemy się m.in. czym jest kawa speciality oraz jak zaparzyć kawę z kawiarki, dripa i aeropressu. Obowiązują zapisy: tel. 574 407 032.
ŚRODA
- Walentynkowe warsztaty plastyczne
- 14 lutego, godz. 16:30
- filia nr 73, ul. Piękna 35/39
Podczas walentynkowych warsztatów plastycznych najmłodsi będą robić minipiniaty w kształcie serc z tektury i bibuły. Wszystkie materiały zapewniają organizatorzy, należy przynieść jedynie tasiemki w kolorze różowym, białym bądź czerwonym. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 073.
CZWARTEK
- Alternatywne walentynki
- 15 lutego, godz. 18:00
- Mediateka Memo, ul Moniuszki 5
Co jest w świecie piękniejszego niż piosenki o miłości? Choćby o miłości niespełnionej, nieszczęśliwej albo takiej, która wciąż trwa, mimo wielu przeszkód? Podczas „Alternatywnych walentynek” można będzie posłuchać takiej muzyki z kolekcjonerskiego gramofonu Oscar.
- Pouring – warsztaty twórcze dla dorosłych
- 15 lutego, godz. 17:00
- Biblioteka CZTERECH KULTUR, ul. Brzeźna 10
Kreatywne warsztaty twórcze – POURING, czyli tworzenie obrazów poprzez spontaniczne rozlewanie farb, to gwarancja dobrej zabawy i możliwości spełnienia się twórczo bez większych umiejętności artystycznych. Zajęcia prowadzi certyfikowana terapeutka zajęciowa. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 047.
PIĄTEK
- Czy trzeba się bać posthumanizmu?
- 16 lutego, godz. 17:00
- Mediateka Memo, ul Moniuszki 5
Spotkanie Klubu Myślowego Memo, na którym rozmawia się na społeczne, filozoficzne, polityczne i niekiedy niewygodne tematy. Tym razem będzie to posthumanizm, którego koncepcję zaprezentuje dr Marcin Bogusławski, adiunkt Katedry Filozofii Współczesnej na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ. Spotkanie odbędzie się w kawiarni WspółWinni.
SOBOTA
- Kocie spotkanie
- 17 lutego, godz. 11:00
- Biblioteka FERMENT, ul. Wróblewskiego 67
Z okazji Dnia Kota przedstawicielka Fundacji Kocia Szansa wraz z kotem Słoneczkiem przeprowadzi spotkanie edukacyjne dla dzieci o kotach. Biletem wstępu jest prezent dla podopiecznych Fundacji w postaci karmy lub żwirku. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 035.