- PONIEDZIAŁEK
Planszówkowy zawrót głowy
30 września, godz. 17:00
Biblioteka Dygresja, ul. Rewolucji 1905 r. 84
Dołącz do Klubu Planszówkowego! Lubisz dobrą zabawę i rywalizację w przyjaznej atmosferze? Chcesz oderwać się od codziennych obowiązków, poznać nowych ludzi i spróbować swoich sił w najciekawszych grach planszowych? Biblioteka oferuje szeroki wybór gier: od strategicznych, przez przygodówki, aż po szybkie gry imprezowe! Wstęp wolny.
- WTOREK
Angielski dla dzieci
1 października, godz.15:00
filia nr 56, ul. Sacharowa 63
Angielski dla 3-latków, 4-latków, 5-latków? To najlepsza pora, żeby obudzić w dzieciach wyobraźnię językową wesołym: “Hello!”. Rymowanki, piosenki, taniec, prace plastyczne. Zapraszamy dzieci w wieku 3–9 lat.
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy pod nr. tel. 571 553 056.
- ŚRODA
Nauka gry w szachy i warcaby
2 października, godz. 17:30
Biblioteka Gdańska, ul. Gdańska 8
Chcesz się nauczyć grać w szachy albo warcaby? A może poszukujesz partnera do gry? Warsztaty szachowe to wydarzenie cykliczne, bez ograniczeń wiekowych. Wstęp wolny, mile widziana własna szachownica.
- CZWARTEK
Joga relaksacyjna
3 października, godz. 12:00
Biblioteka Odyseja, ul. Wschodnia 42
Zapraszamy na zajęcia z jogi relaksacyjnej. Każda sesja tego rodzaju jogi zapewnia odprężenie emocjonalne, daje poczucie odświeżenia, regeneruje umysł i ciało. Joga relaksacyjna wpływa na obniżenie ciśnienia krwi i tętna, poprawia odporność organizmu.
Udział bezpłatny, obowiązują zapisy pod nr. tel. 577 470 040.
- PIĄTEK
„Włoski polskie” i inne kwiatki
4 października, godz. 18:00
Mediateka MeMo, ul. Moniuszki 5
Spotkanie z twórcami i twórczyniami legendarnego stowarzyszenia Związek Pisarzy ze Wsi. – Będziemy rozmawiać o pisaniu, pochodzeniu, dokonaniach i planach na przyszłość – zachęcają organizatorzy. W spotkaniu udział wezmą Renata Bożek, Adam Wiedemann, Łukasz Barys i Przemysław Pilarski (prowadzący). Wstęp wolny.
- SOBOTA
Dziedzictwo kulturowe oczami pokolenia Z
5 października, godz. 12:00
Biblioteka Secesja.Archihub, ul. Zachodnia 76
Wykład Katarzyny Schatt-Babińskiej jest pokłosiem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które pozwoliło badaczce poznać podejście młodzieży z pokolenia Z do kwestii spuścizny kulturowej. Jak młodzi ludzie postrzegają ten temat? Jak można ich zainteresować dorobkiem poprzednich pokoleń? Jakie narzędzia mogą być w tym pomocne? Na te i inne pytanie odpowiedzi przyniesie prelekcja, podsumowująca wyniki prowadzonych badań jakościowych i ilościowych. Wstęp wolny.
- NIEDZIELA
Z Łódzkim Szlakiem Kobiet
6 października, godz. 11:00
brama dawnej Widzewskiej Manufaktury, al. Piłsudskiego 135.
Na spacerze uczestnicy przypomną sobie o śladach wiejskiej przeszłości Widzewa i Grembachu, skupiając się na kobiecym doświadczeniu miasta. Spacer przygotowała fundacja Łódzki Szlak Kobiet we współpracy z Biblioteką Miejską w Łodzi. Wstęp wolny.