Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Poezjoterapia, warsztaty plastyczne, koncert i inne [PRZEWODNIK]

Sprawdź, co na nadchodzący tydzień (4-9 marca 2024 r.) zaplanowały filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Nie zabraknie wydarzeń dla dużych i małych!

Biblioteka
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

PONIEDZIAŁEK

 • Jak odnaleźć nadzieję i żyć w pełni? 
 • 4 marca, godz. 17:00, filia nr 12, ul. Zachodnia 12

Spotkanie z poezjoterapią poprowadzi dr Monika Mularska-Kucharek, autorka książek z zakresu rozwoju osobistego i psychologii pozytywnej.

Wstęp wolny. 

WTOREK

 • Uzdrawianie przez pisanie 
 • 5 marca, godz. 17:00, Biblioteka Ferment, ul. Wróblewskiego 67

Warsztaty rozwojowe wykorzystujące techniki pisania swobodnego, ekspresywnego i terapeutycznego. Podczas zajęć uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, będą pracować indywidualnie nad własnymi emocjami i celami oraz doświadczą korzyści, płynących ze współpracy i integracji z innymi uczestnikami warsztatów. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Janiszewska – pisarka, autorka powieści „Woda księżycowa”.

Obowiązują zapisy: tel. 571 553 035.

ŚRODA

 • Kreski i plamki 
 • 6 marca, godz. 17:00, Biblioteka Bliska, ul. Ketlinga 21

Coś z niczego, dużo śmiechu, dobrej zabawy i okazja do integracji dzieci – tego można się spodziewać podczas warsztatów plastycznych „Kreski i plamki” skierowanych do dzieci w wieku od czterech lat, które samodzielnie posługują się takimi akcesoriami jak nożyczki i klej.

Wstęp wolny.

CZWARTEK

 • Cztery pory kobiet
 • 7 marca, godz. 18:00, Biblioteka Otwarta, ul. Narutowicza 8/10

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet z Anną Podsiadło. – Będziemy rozmawiać o kobietach, przyjaźni, miłości, stracie i oczywiście o najnowszej książce Anny Podsiadło – zapowiadają organizatorzy. 

„Cztery pory kobiet” to opowieść o czterech przyjaciółkach i czterech różnych osobowościach, a każda z nich przypomina inną porę roku.

PIĄTEK

 • Papierowa przygoda 
 • 8 marca, godz. 17:30, Biblioteka Ferment, ul. Wróblewskiego 67

Bajkowe kostiumy i zabawy, które rozwiną kreatywność dzieci oraz sprawią im dużo przyjemności. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku 5–9 lat. Wstęp wolny. 

PIĄTEK

 • O wewnętrznej wolności - w tradycji tybetańskiego Bon
 • 08.03.2024, godz. 18:00, Biblioteka WOLNOŚĆ plac Wolności 4

O tym, jak odnaleźć i zdefiniować wolność, jak jej posmakować, co tak naprawdę oznacza, że jestem wolny/wolna porozmawiamy podczas otwartego wykładu Ryszarda Adamiaka - ucznia Tenzina Wangyala Rinpocze. Można będzie nie tylko dowiedzieć się więcej o wolności, o umyśle i odnajdywaniu drogi do własnej wewnętrznej przestrzeni, ale też - posmakować medytacji, którą poprowadzi ją doświadczony instruktor związany z tybetańską tradycją Bon.

Mistrzem Ryszarda Adamiaka jest Tenzin Wangyal Rinpocze, który po zakończeniu edukacji klasztornej i otrzymaniu tytułu gesze – tybetańskiego doktora nauk, zdecydował się wyjechać na Zachód, aby dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą ze światem zachodnim.

SOBOTA

 • Koncert Martyny Kowalczyk 
 • 9 marca, godz. 18:00, Mediateka MeMo, ul. Moniuszki 5

Martyna Kowalczyk, absolwentka wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi, twórczyni animacji do teledysków, ilustracji i komiksów oraz Michał Fryc, łódzki artysta audiowizualny od lat zaangażowany w lokalną scenę muzyki elektronicznej, zaprezentują się na patio Mediateki ze wspólnym projektem „Deadapollo”.

Ten energetyzujący duet wprowadzi was w klimat elektronicznych lat 80. Publiczność może się spodziewać świeżych i niewydanych jeszcze utworów, inspirowanych wyjątkami z mitologii greckiej, w tym głównie postacią Apolla.

Wstęp wolny.

ZOBACZ TAKŻE