Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Spotkanie autorskie, warsztaty dla dzieci i spacer z przewodnikiem

Na bezpłatne wydarzenia dla dużych i małych zaprasza Biblioteka Miejska w Łodzi. Sprawdź, co szykuje na nadchodzący tydzień.

Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Spotkanie autorskie, warsztaty dla dzieci i spacer z przewodnikiem
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Spotkanie autorskie, warsztaty dla dzieci i spacer z przewodnikiem

W poniedziałek

Arabskie opowieści

9 października, godz. 17:00

filia nr 73, ul. Piękna 35/39

Spotkanie z Tanyą Valko, autorką popularnej „Arabskiej sagi”. Arabskie opowieści opisują ekscytujące losy arabistki, która w latach 80. zeszłego stulecia z duszą na ramieniu poleciała do Libii, gdzie rządził Kadafi. – Dowiemy się, jak zaczęła się przygoda Valko z krajami arabskimi. Poznamy ciężkie, a czasem cudowne życie kontraktowiczów, posłuchamy o kontraktowych miłościach i przyjaźniach – zachęcają organizatorki. Wstęp wolny.

We wtorek

BiblioROBOTY

10 października, godz. 17:00

Biblioteka Traf, ul. Cieszkowskiego 11A

Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 3–7 lat z robotem STEP. Zabawa z robotem pozwoli poznać litery, cyfry i słowa związane ze zwierzętami, transportem i jedzeniem. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 571 553 071.

W środę

Anioł śmierci z kilku stron

11 października, godz. 18:00

Biblioteka Wolność, pl. Wolności 4

Czy o przemijaniu i śmierci można mówić bez patosu, a nawet żartobliwie? Antoni Kroh, korzystając ze swej imponującej wiedzy etnograficznej i pasji bibliofilskiej, proponuje takie właśnie spojrzenie w książce „Anioł śmierci z kilku stron”. Spotkanie z autorem książki będzie okazją do posłuchania wybranych historii oraz otwartej rozmowy o tym, co ostateczne. Wstęp wolny.

W czwartek

Warsztaty lalkarskie „Miś Łazęga”

12 października, godz. 17:00

filia nr 19, ul. Żubardzka 3

Międzypokoleniowe warsztaty lalkarskie z robienia kukiełek. Uczestnicy poznają tajniki pracy lalkarza i będą mieli okazję samodzielnie wykonać lalkę. Warsztaty poprowadzi Monika Bojanowska z Teatru Pinokio w Łodzi. Zapisy: 571 553 019.

W sobotę

Bałuty Pany i Panie

14 października, godz. 18:00

Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Wernisaż prac Kacpra Zaorskiego-Sikory pt. „Bałuty Pany i Panie”. Artysta zwraca uwagę na nieoczywiste piękno Łodzi, a szczególnie Bałut, z którymi czuje się związany. W czasie spotkania zostanie wyświetlony film Mai Górczak „Witamy w krainie piękna i prawdy”. Pośród popadających w ruinę budynków łódzkiej dzielnicy malarz i graficiarz odnajduje nieoczywiste piękno. Wstęp wolny. 

W niedzielę 

Po horyzontu ulic kres 

15 października, godz. 13:00

Biblioteka Otwarta, ul. Narutowicza 8/10

Spacer z przewodnikiem po ul. Narutowicza. Uczestnicy poznają różne historie z nią związane. Zbiórka przy bibliotece. Wstęp wolny.

ZOBACZ TAKŻE