Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Spotkanie z Krzysztofem Skibą, zajęcia dla dzieci i inne [PRZEWODNIK]

Zobacz, co w nadchodzącym tygodniu (13-18 maja) dzieje się w filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi. W programie są ciekawe (i bezpłatne!) wydarzenia dla łodzian w każdym wieku.

Biblioteka Miejska w Łodzi
Biblioteka Miejska w Łodzi

WTOREK

Spotkanie z Krzysztofem Skibą 

14 maja, godz. 18:00

Mediateka MEMO, ul. Moniuszki 5

Spotkanie z Krzysztofem Skibą, jednym z najbardziej znanych felietonistów w Polsce. Przez lata publikował i nadal publikuje felietony na łamach najbardziej poczytnych gazet i tygodników. 

Wstęp wolny. 

ŚRODA

Łódź o Reymoncie, Reymont o Łodzi 

15 maja, godz. 17:00

Biblioteka ODYSEJA, ul. Wschodnia 42

– Na spotkaniu dowiemy się, czy Władysław Reymont rzeczywiście mieszkał w Łodzi, a jeśli tak, to gdzie mieszkał i skąd brał materiał do “Ziemi obiecanej” – zapowiadają organizatorzy. – Jak był postrzegany przez współczesnych mu łodzian, a jak pamiętamy go dziś? O tym wszystkim opowie łódzka przewodniczka Aleksandra Libich, która jest także członkiem Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ziemia obiecana, a podczas spotkania zaprezentuje, jak ubierano się na przełomie XIX i XX w. Obowiązują zapisy: 577 470 040.

CZWARTEK

Zostań Sherlockiem Holmesem 

16 maja, godz. 17:00

Biblioteka filia nr 19, ul. Żubardzka 3

Zagadkowe zajęcia dla dzieci, podczas których będą mogły poćwiczyć swoje szare komórki. Na wzór Sherlocka Holmesa pozbierają ślady, przeanalizują je, przeprowadzą śledztwo i znajdą klucz do kryminalnej tajemnicy. – Gwarantujemy trening logicznego myślenia i dobrą zabawę – deklarują organizatorzy. – Warsztatami uczcimy 165. rocznicę urodzin Arthura Conan Doyle’a, angielskiego prozaika, nowelisty, autora powieści sensacyjno-kryminalnych i fantastyczno-naukowych, twórcy postaci detektywa Sherlocka Holmesa.

Warsztaty otwarte dla dzieci w wieku 7–11 lat.

PIĄTEK

Spotkanie autorskie z Katarzyną Jasiołek

10 maja, godz. 17:00

Biblioteka Secesja.Archihub, ul. Zachodnia 76

Spotkanie autorskie z Katarzyną Jasiołek, która opowie o wzornictwie i swoich książkach o polskim wzornictwie: „Asteroid i półkotapczan”, „Opakowania, czyli perfumowanie śledzia” oraz „Tkanina. Sztuka i rzemiosło”.

SOBOTA

Chaos, który powstał z ciszy

18 maja, godz. 17:00

Mediateka MEMO, ul. Moniuszki 5

Spotkanie z autorką książki „Chaos, który powstał z ciszy” – Dominiką Kawczyńską-Wojtuś, dziennikarką, redaktorką i kulturoznawczynią. 

Jej najnowsza książka to historia o sile miłości i rodziny, ale też o tajemnicach przez tę rodzinę skrywanych. Jakie role odegrają w tej historii gangster meloman, chemik, gotowy zrobić wszystko dla bliskich, i scenarzysta, którego życie nagle staje się gotowym materiałem na film? Czy ci, którym ufamy, na pewno na to zaufanie zasługują?

Wstęp wolny.

ZOBACZ TAKŻE