Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Warsztaty, sąsiedzki karnawał i nie tylko [PRZEWODNIK]

Sprawdź, co na nadchodzący tydzień (5-11 lutego) zaplanowały filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Warsztaty plastyczne i sąsiedzki karnawał to dopiero początek!

Biblioteka Miejska
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

PONIEDZIAŁEK

  • Warsztaty plastyczne – papierowe krokodyle

5 lutego, godz. 16:30

filia nr 73, ul. Piękna 35/39

Podczas warsztatów najmłodsi wykonają papierowe krokodyle przy użyciu papieru kolorowego, kleju i nożyczek. Obowiązują zapisy: tel. 571 553 073. 

  • Szkoła haftu

5 lutego, godz. 17:00

Biblioteka OTWARTA, ul. Narutowicza 8/10

Kolejna edycja szkoły haftu rozpocznie się nowym wyzwaniem hafciarskim. Uczestnicy poznają tajniki haftu krzyżykowego, wszystko pod okiem Ewy Gałązki z fundacji „Szycie Życia”. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Obowiązują zapisy: 571 553 049.

WTOREK

  • Kosmiczny świat

6 lutego, godz. 16:30

Biblioteka SŁÓWKA, ul. Boya-Żeleńskiego 15

Podczas kreatywnych zajęć „Kosmiczny świat” uczestnicy poznają tajemnice kosmosu. Tym razem wykonają też minirakietę kosmiczną, wykorzystując materiały z recyklingu. Warsztat dla dzieci w wieku 5–9 lat. 

Liczba miejsc jest ograniczona.

Obowiązują zapisy: 571 553 015 

ŚRODA

  • Stres Control – warsztat samoopieki i odpoczynku

7 lutego, godz. 17:15

Biblioteka TATARAK, ul. Turoszowska 9A

Jeśli poszukujesz narzędzi do zwiększenia spokoju i równowagi w codziennym życiu, ten warsztat jest dla Ciebie. To doskonała okazja, aby nauczyć się skutecznych strategii radzenia sobie ze stresem i poprawy jakości życia. Spotkanie poprowadzi trenerka relaksu zajmująca się odpuszczaniem, oswajaniem stresu, uwalnianiem emocji i reedukacją oddechową.

CZWARTEK

  • Moc szyfrowania 

8 lutego, godz. 10:00

Biblioteka FERMENT, ul. Wróblewskiego 67

A gdyby tak komunikować się za pomocą znaków innych niż litery? A może znaki nie są nam wcale potrzebne? Na warsztatach nauczymy się różnych szyfrów, kodowania i dekodowania wiadomości. Zajęcia są dla dzieci potrafiących czytać/pisać. Obowiązują zapisy: 571 553 035.

PIĄTEK

  • Sąsiedzki karnawał 

9 lutego, godz. 17:00

Biblioteka TRAF, ul. Cieszkowskiego 11A

Sąsiedzka zabawa karnawałowa dla dużych i małych, wszystkich chętnych na niezapomnianą zabawę karnawałową w bibliotece. Można przyjść w strojach postaci ze znanych nam książek. Na miejscu będą na nas czekać na karnawałowe dekoracje i oświetlenie, muzyka i animator taneczny, wodne tatuaże, zabawy dla dzieci oraz Minionek. Chętni mogą przynieść smakołyki i napoje do stworzenia małego bufetu z poczęstunkiem. Obowiązują zapisy: 571 553 071.

SOBOTA

  • Rodzinne warsztaty kolażu

10 lutego, godz. 11:00

Biblioteka FERMENT, ul. Wróblewskiego 67

Rodzinne warsztaty, na których dzieci wspólnie z rodzicami stworzą wyjątkowe, kolażowe portrety. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i ich opiekunów. Zajęcia prowadzi Zofia Szafrańska-Czajka, autorka prezentowanej w bibliotece Ferment wystawy kolaży. Obowiązują zapisy: 571 553 035.

ZOBACZ TAKŻE