Tym razem bez medali. Karatecy z Łodzi na Mistrzostwach Europy Seniorów w Zadarze

Mistrzostwa Europy seniorów w chorwackim Zadarze nie były udane dla polskich karateków. Naszych reprezentantów próżno szukać wśród medalistów imprezy. Smakiem obeszli się m.in. przedstawiciele łódzkiego Olimpu, którzy indywidualne występy zakończyli na pierwszej rundzie.

Karate
Tym razem bez medali

Ksenia Dronczanka w kategorii -55 kg musiała uznać wyższość aktualnej mistrzyni świata. Turczynka Yakan Tuba zwyciężyła 4-2, a turniej zakończyła z brązowym medalem. Po złoto sięgnął natomiast Chorwat Ivan Martinac, który drogę po tytuł w kategorii -75 kg rozpoczął od zwycięstwa w starciu z Łukaszem Bankowskim. Ten ostatni w walce repasażowej werdyktem sędziów uległ Stefanowi Pokornemu z Austrii. Na pocieszenie łódzkiej ekipie zostało zwycięstwo Dronczanki nad reprezentantką gospodarzy w kumite drużynowym.

– Jechaliśmy do Chorwacji z dużymi nadziejami i apetytem na medal. Czy dużo zabrakło? Patrząc na rezultaty poszczególnych walk, to tak, ale ocena merytoryczna naszych zawodników jest pozytywna. Co prawda, tym razem rezultaty były słabe, ale potencjał jest – podsumował trener Maciej Gawłowski.

W klasyfikacji medalowej sklasyfikowano 22 ekipy. Najlepsza okazała się Turcja (trzy złote, siedem brązowych), a na podium znalazły się też reprezentacje Niemiec (trzy złote, dwa brązowe) i Chorwacji (trzy złote, jeden brązowy).

ZOBACZ TAKŻE