Tym razem bez medalu. Budowlani Łódź przegrywają z BKS Bielsko-Biała

Koniec marzeń o medalu. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrywają czwarty mecz o brąz z BKS Bielsko-Biała 1:3 i tym samym ostatecznie zajmują czwarte miejsce w Tauron Lidze. Porażka łodzianek sprawia, że mijający sezon jest najgorszym od lat dla łódzkiej siatkówki. Żadna z drużyn nie stanęła na podium. Choć zespołowi Budowlanych nie można było odmówić waleczności, to ostatecznie poniósł porażkę.

Siatkarki
Budowlani Łódź przegrywają z BKS Bielsko-Biała

Początek meczu jeszcze nie zapowiadał przegranej. Widać było, że oba zespoły są bardzo zdeterminowane. W końcu stawka była wysoka. Zaczęło się przeciąganie liny i zaciętej walki o każdy punkt. Po łódzkiej stronie znakomicie grała Lisiak, a atakiem zajęła się Bjelica, której niestraszny był nawet bielski blok. Ogrom doświadczenia i spokoju wniosła na parkiet Blagojević. To właśnie dzięki tym zawodniczkom pierwszy set padł łupem gospodyń. Im dalej w mecz tym przyjezdne popełniały coraz więcej błędów. Niestety łodzianki nie potrafiły tego wykorzystać. Wybroniły nawet piłkę setową w końcówce drugiej partii, ale nie umiały postawić kropki nad i.

I być może to właśnie przegrana w drugim secie, mimo dużej szansy na podwyższenie prowadzenia, podcięła Budowlanym skrzydła. Skuteczna zagrywka przyjezdnych przyparła gospodynie do muru. Kibice mogli przecierać oczy ze zdumienia. Przewaga Bielszczanek w trzecim secie wynosiła nawet 11 punktów. Tego nie można już było uratować.

Zryw oglądaliśmy jeszcze w czwartej partii, ale zmęczenie po łódzkiej stronie wyraźnie dawało już się we znaki. Niebiesko-biało-czerwone myliły się coraz częściej i oddały inicjatywę. Dość powiedzieć, że punkt na wagę brązowego medalu dla BKS, oddała za darmo Blagojević, atakując w aut.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 24:26, 12:25, 22:25)