Ul. Krakowska. Kończą się przygotowania do remontu. Kiedy start prac?

Coraz bliżej do rozpoczęcia przebudowy ul. Krakowskiej. Przygotowania do tej inwestycji wkroczyły w ostatnią fazę.

krakowska lodz remont
Ulica Krakowska doczeka się m.in. nowej nawierzchni, fot. R. Jóźwiak
14 zdjęć
krakowska lodz remont
krakowska lodz remont
krakowska lodz remont
krakowska lodz remont
krakowska lodz remont
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Zakończył się remont czterech ulic, które posłużą jako objazdy na czas modernizacji ul. Krakowskiej. Nową nawierzchnią pokryły się odcinki: ul. Fizylierów, ul. Spadochroniarzy oraz ul. Michałowicza. Prace prowadzone były również na ul. Biegunowej oraz na ul. Spadochroniarzy w kierunku ul. Krańcowej.

– Rozpoczęcie robót na ul. Krakowskiej planujemy w pierwszej połowie marca. Przygotowujemy projekt tymczasowej organizacji ruchu. Wykonawca zacznie prace od rozbiórek i demontaży, następnie przystąpi do robót przy wodociągu i kanalizacji deszczowej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak zmieni się ul. Krakowska?

Na niespełna kilometrowym odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej ulica otrzyma nową nawierzchnię i chodniki, zjazdy do posesji oraz odwodnienie i kanalizację deszczową. Po zachodniej stronie będzie droga dla rowerów. Wzdłuż jezdni posadzona zostanie nowa zieleń, a istniejąca będzie poddana pielęgnacji. Przewidziano również budowę ronda przy ul. Siewnej, a Łódzka Spółka Infrastrukturalna zajmie się fragmentem wodociągu w ul. Złotno. Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy.

Modernizacja ul. Krakowskiej będzie kosztować blisko 23 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag. 

ZOBACZ TAKŻE