Szczecińska do remontu. Jest umowa na przebudowę ulicy [WIZUALIZACJE]

W poniedziałek, 30 stycznia 2023 roku, Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał z firmą Trakcja S.A. umowę na wykonanie prac związanych z przebudową ul. Szczecińskiej.

W poniedziałek, 30 stycznia 2023 roku, Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał z firmą Trakcja S.A. umowę na wykonanie prac związanych z przebudową ul. Szczecińskiej, wiz. mat. pras.
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Ta jedna z najważniejszych arterii zachodniej Łodzi zostanie zmodernizowana na blisko 3,5-kilometrowym odcinku od ul. Aleksandrowskiej do granicy miasta. Droga zyska nową konstrukcję jezdni wraz z oświetleniem, zbudowane zostaną ciągi pieszo-rowerowe. Nie zabraknie nasadzeń zieleni. Na trzech skrzyżowaniach (z ul. Rojną, ul. Rąbieńską i z ul. Zadraż, skąd poprowadzona będzie zupełnie nowa droga doprowadzającą do drogi ekspresowej S14) powstaną ronda, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo i przepustowość drogi oraz polepszy jakość dojazdu do niedawno oddanego do użytku odcinka S14. Zmiany obejmą także przebudowę pętli autobusowej znajdującej się przy ul. Rojnej. Przystanki MPK znajdujące się wzdłuż remontowanej ul. Szczecińskiej zyskają nowe wiaty, a perony zostaną dostosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Wartość zadania wynosi ponad 87 mln zł netto, zaś jego realizacja zaplanowana została na 36 miesięcy, wliczając w to czas niezbędny na projektowanie.

ZOBACZ TAKŻE