Ulica Ossowskiego do remontu. A to nie koniec nowych dróg na Kozinach! [ZDJĘCIA]

Wystartowała kolejna realizacja Łódzkich Inwestycji. Nowa jezdnia i chodniki powstaną na ul. Ossowskiego. W planach na 2024 rok są jeszcze trzy inne ulice na Kozinach.

Remont ul. Ossowskiego w Łodzi
Ossowskiego to pierwsza z czterech ulic, które zostaną w 2024 roku przebudowane na Kozinach
14 zdjęć
Remont ul. Ossowskiego w Łodzi
Remont ul. Ossowskiego w Łodzi
Remont ul. Ossowskiego w Łodzi
Remont ul. Ossowskiego w Łodzi
Remont ul. Ossowskiego w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

To już ostatnie chwile ul. Ossowskiego w kształcie, w jakim ją znamy – droga zostanie przebudowana. Miasto wymieni nawierzchnię jezdni oraz ułoży nowe, równe chodniki. Wykonawca przebudowy ul. Ossowskiego rozpoczął prace od zabezpieczenia drzew i rozbiórek. Demontaż krawężników czy starej trylinki, którą miejscami pokrywał asfalt, to prace, które można bez utrudnień wykonywać zimą. 

Po przebudowie ulica będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obniżone krawężniki przy przejściach pozwolą wygodnie korzystać z drogi również starszym osobom i rodzicom z wózkiem dla dzieci. Znacznie poprawi się estetyka ulicy, miasto zadba o zieleń i otoczenie drogi. 

Remonty ulic na Kozinach

Ossowskiego to pierwsza z czterech ulic, które w tym roku zostaną przebudowane na Kozinach. Nowa nawierzchnia i chodniki pojawią się również na przylegającej ul. Lorentza oraz na sąsiednich ul. Okrzei i ul. Długosza. Wcześniej na Kozinach wyremontowane zostały m.in. ul. Kasprzaka, odcinek ul. Długosza oraz ul. Augustyniaka.

ZOBACZ TAKŻE