Varitex Cup, czyli turniej z cyklu Tennis Europe w Łodzi. 120 zawodników z całego świata

W Łodzi przez niemal tydzień rozgrywany był turniej, na którym być może pojawili się następcy wielkiej mistrzyni, jaką niewątpliwie jest Iga Świątek.

Tenisistka
Varitex Cup

Na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w parku Poniatowskiego przez tydzień rozgrywany był Varitex Cup – turniej z cyklu Tennis Europe. Brali w nim udział zawodnicy i zawodniczki do lat 14. 

W zawodach wzięło udział 120 uczestników z całego świata. Była to doskonała okazja, żeby sprawdzić się tle międzynarodowym. Wśród chłopców grę pojedynczą wygrał Moritz Freitag. W finale pokonał Polaka Emila Makiela 2:1 (6:0, 1:6, 4:6). 

Wśród dziewcząt najlepsza była Japonka Sakino Miyazawa, która w finale gładko wygrała z Czeszką Kristiną Prokrylovą 2:0 (6:3, 6:2). 

W deblu męskim po złoto sięgnął czeski duet David Drlik, David Smolik, pokonując Vaclava Barinę i Yuriya Stoliarova 2:0 (6:3. 6:1). 

W finale gry podwójnej pań naprzeciw siebie stanęły Polki Julia Koper i Alicja Szweda. Ta pierwsza grała w parze z Czeszką Kristiną Prikrylovą, a druga z Ukrainką Violettą Kryp. Po zwycięstwo sięgnął duet Koper–Prikrylov.

ZOBACZ TAKŻE