Remont kamienicy trwał 2 lata. Inwestycja obejmowała dwa adresy: Pomorską 10 i Wschodnią 19. Obie połączone kamienice o powierzchni 1200 mkw. przeszły kompleksową rewitalizację. Wymieniono wszystkie instalacje, pokrycie dachowe, całkowicie odnowiono fasady uzupełniając bogato zdobione detale, wewnątrz zamontowano windy.
W prześwicie bramowym zostały zaprojektowane i ręcznie wykonane (przez łódzką artystkę i historyk sztuki Marię Nowakowską) szkliwione płytki ceramiczne z motywami najważniejszych historycznych miejsc i zdarzeń z okolic kamienicy. Inwestor zadbał o najdrobniejsze detale wykończenia, takie jak specjalnie oznaczenia pięter i numeracja, mosiężne domofony, piaskowiec w części cokołu, złota winda czy piękne zdobione zielone drzwi do mieszkań wykonane z jesionu.
Kamienica powstała w 1898 roku wg. projektu wybitnego architekta Gustawa Landau-Gutentegera. Od 1899 roku, pod przybranym nazwiskiem, mieszkał w niej Józef Piłsudski wraz z małżonką. Prowadzili tam tajną drukarnię wydającą nielegalne wówczas czasopismo PPS pt. „Robotnik”. Carska policja szybko wykryła proceder. W lutym 1900 roku Piłsudskiego aresztowano i osadzono w więzieniu przy ul. Gdańskiej, skąd później przewieziono do Cytadeli Warszawskiej. Od listopada tego roku, z inicjatywy Ministerstwa Kultury, w kamienicy działa łódzki oddział Muzeum im. J. Piłsudskiego w Sulejówku.