Wakacyjne półkolonie dla dzieci w Łodzi wystartowały. Zapisz swoje dziecko już dziś

W wtorek, 7 czerwca, rozpoczęły się zapisy na miejskie półkolonie organizowane w czasie wakacji przez 44 szkoły i placówki edukacyjne. Rekrutacja odbywa się bezpośrednio w szkołach, w godzinach pracy sekretariatów.

fot. Envato Elements
Wakacyjne półkolonie dla dzieci w Łodzi wystartowały

Łącznie przygotowano 3 390 miejsc dla uczniów z klas I - VI szkół podstawowych, dodatkowych 90 jest dla uczniów z niepełnosprawnościami. Rodzice mogą zapisywać dzieci na turnusy jedno- lub dwu-tygodniowe, nie obowiązuje rejonizacja, nie trzeba być uczniem danej szkoły by brać udział w letnich zajęciach. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc.

Półkolonie trwają od 27 czerwca do 19 sierpnia, zajęcia będą od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-17:00. Koszt to 20 zł dziennie, rodzice płacą tylko za posiłki: II śniadanie i obiad. Wszystkie atrakcje, a tych będzie mnóstwo, są gratis. Półkoloniści w czasie zajęć mają także zapewnione bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Uczniowie z Ukrainy biorą udział w rekrutacji na takich samych zasadach jak pozostali.

Lista organizatorów półkolonii wraz z adresami i numerami telefonów: <link edukacja/polkolonie-letnie-2022/>uml.lodz.pl/edukacja/polkolonie-letnie-2022/</link>

ZOBACZ TAKŻE