Wakacyjne remonty w szkołach w Łodzi. Do modernizacji m.in. ogólnodostępna pływalnia

W te wakacje remontowane będą nie tylko przedszkola. Gruntowna modernizacja czeka też szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Łodzi. Gdy uczniowie będą na wakacjach, klasy, korytarze i sale gimnastyczne zmienią się nie do poznania. 

Remont w XXIX LO w Łodzi
Wakacje to jedyny moment, kiedy do szkół mogą wkroczyć ekipy budowlane (na zdjęciach XXIX LO)
10 zdjęć
Remont w XXIX LO w Łodzi
Remont w XXIX LO w Łodzi
Remont w XXIX LO w Łodzi
Remont w XXIX LO w Łodzi
Remont w XXIX LO w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Lipiec i sierpień to jedyny okres w roku, kiedy w szkołach nie toczą się lekcje, więc do budynków mogą wejść ekipy budowlane. Latem będą prowadziły wszystkie niezbędne prace – od drobnych modernizacji po duże inwestycje, które poprawią warunki do pracy i nauki dla uczniów i pracowników placówek.

W tegoroczne wakacje remontowane będą 24 szkoły podstawowe, 14 szkół ponadpodstawowych, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 oraz Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1. W każdej placówce zakres prac jest inny, tak jak różne są ich potrzeby. W niektórych wymienione zostaną instalacje kanalizacyjne, elektryczne i wentylacyjne, w innych – stolarka okienna czy poszycie dachu. Modernizowane będą sale gimnastyczne, sanitariaty, podłogi w klasach i klatki schodowe. Latem w kilku placówkach rozpocznie się też realizacja projektów z Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Jedną ze szkół, które w te wakacje będzie remontowana, jest SP 173. Placówka dysponuje basenem – wymienione zostanie tam oświetlenie i instalacja wentylacyjna. Modernizowany będzie też dach szkoły. 

- Nasza pływalnia dostępna jest nie tylko dla naszych uczniów, ale i dla aktywnych łodzian. Urządzenia pracują niemal przez całą dobę i po ostatnim remoncie , który był w 2002 roku wymagają wymiany. Tegoroczne inwestycje pomogą nam utrzymać to miejsce w sprawności na długie lata. Prace rozpoczną się dosłownie za moment – mówi Bożena Biniek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi. 

Wszystkie remonty zostały zaplanowane tak, by nie kolidowały z trwającymi latem w szkołach podstawowych półkoloniami. Miasto na modernizację 39 placówek wyda w tym roku aż 10 500 000 złotych. 

ZOBACZ TAKŻE