Wakacyjne wyjazdy i zajęcia promujące zdrowy styl życia. Skorzysta 7000 dzieci

Prawie 150 dzieci i młodzieży z trudnych środowisk wyjedzie na wakacje dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi. Kolejnych 6500 korzysta z różnych form aktywności, które pokazują różne - zdrowe i bezpieczne - warianty spędzania wolnego czasu. 

fot. ŁÓDŹ.PL
Z zajęć i warsztatów skorzysta ok. 6500 łódzkich dzieci

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ przeznaczył ponad pół miliona złotych na wsparcie dla dzieci pochodzących z trudnych, nierzadko dotkniętych uzależnieniami oraz ubogich łódzkich środowisk. Dzięki temu prawie 150 uczniów wyjedzie na wakacje, m.in. do Dźwirzyna, w Gorce i Beskid Niski oraz nad jeziora do Ostródy czy do Biskupina. Oprócz wakacyjnych kąpieli w morzu czy jeziorze oraz wyjść w góry, dla uczestników zaplanowano też: zajęcia muzyczne, taneczne, plastyczne, fotograficzne, zabawy ruchowe i sportowe na świeżym powietrzu oraz możliwość poznania najbliższej okolicy, historii i kultury regionu, w którym będą przebywać. W ten sposób młodzi ludzie będą mogli poznać różne formy spędzania wolnego czasu oraz  rozwijać już istniejące zainteresowania i pasje. 

Miasto przeznaczyło na ten cel w sumie ponad 200 tys. zł. Każde z dzieci dzięki temu wyjedzie na kilkunastodniowy wypoczynek. Wyjazdy będą organizować świetlice środowiskowe kilku stowarzyszeń: Stowarzyszenie Małych Dzieci, Fundacja INTEGRACJA JPII, Stowarzyszenie Ewangelizacyjno-Charytatywne MOCNI w DUCHU, Ochronka Bałucka Sióstr Salezjanek, Oratorium Św. Dominika Savio. One też zdecydują o tym, które dzieci takich wyjazdów potrzebują najbardziej. 

Zajęcia promujące zdrowy tryb życia

Dodatkowo prawie 300 tys. zł zostało przeznaczone na zajęcia dla dzieci i młodzieży, które mają promować zdrowy styl życia. Z dotacji w 2022 r. korzystają młodzi podopieczni: ZHP Chorągiew Łódzka Hufiec Łódź – Górna, Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego, Stowarzyszenia Małych Dzieci, Fundacji INTEGRACJA JPII oraz Fundacji „Człowiek i środowisko", Stowarzyszenia MONAR, Fundacji PRAESTERNO.

W 2022 roku organizacje pozarządowe zrealizują 10 projektów adresowanych do dzieci i młodzieży. Zaplanowane zostały różnorodne zajęcia: gimnastyka korekcyjna w szkołach podstawowych, biegi przełajowe, trójbój lekkoatletyczny, turniej koszykówki, zajęcia psychoedukacyjne, warsztaty tematyczne: plastyczne, muzyczne, teatralne, filmowe, gra miejska, zajęcia taneczne, akrobatyczne, warsztaty foto-video , warsztaty z psychologiem i pedagogami, wycieczki tematyczne, wyjścia do kina, do teatru. Część projektów obejmie również zajęcia dla rodziców. W sumie z tej formy wsparcia skorzysta ok. 6500 dzieci. 

ZOBACZ TAKŻE