Warsztaty pszczelarstwa dla seniorów. Można się już zapisywać! [SZCZEGÓŁY]

Tym razem zajęcia adresowane są do najstarszego pokolenia łodzian. Warsztaty dla seniorów odbędą się 22 i 23 września, można już się na nie zapisywać.

pszczoły
Warsztaty pszczelarstwa dla seniorów, fot. LODZ.PL
6 zdjęć
pszczoły
pszczoły
pszczoły
pszczoły
pszczoły
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Miasto Łódź wspólnie ze swoimi partnerami (start-upem Intelligent Hives oraz Łukasiewicz – Łódzkim Instytutem Technologicznym) zaprasza na kolejne warsztaty z hodowli pszczół. Zajęcia podzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną, przy czym nie ma obowiązku uczestniczenia w obu. Część teoretyczna odbędzie się 22 września (piątek) w Lapidarium Detalu Architektonicznego przy al. Kościuszki 19. W części praktycznej będzie można wziąć udział 23 września (sobota) w Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 19/27). 

Warsztaty pozwalają zapoznać się z rolą owadów zapylających w środowisku naturalnym i miejskim. Eksperci omawiają podczas zajęć specyfikę gatunku pszczoły miodnej, ciekawostki dotyczące tych pożytecznych stworzeń, a nawet sposoby profilaktyki i leczenia ich chorób. W części warsztatowej uczestnicy poznają wyposażenie pracowni pszczelarskiej, będą sprawować opiekę nad pszczelą rodziną oraz uczyć się, jak pozyskiwać miód.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja – liczba miejsc jest ograniczona. Zapisów można dokonywać mailowo (wks@uml.lodz.pl) lub telefonicznie (42/2726678).

ZOBACZ TAKŻE