Weź pieniądze na projekt naukowy! Miasto zapewni nawet 25 tys. zł dofinansowania [SZCZEGÓŁY]

Ruszył nabór do konkursu grantowego „Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024”, który potrwa do 4 marca 2024 r. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych (minimum trzy osoby pełnoletnie) działających w obszarze akademickim.

łazik marsjański
W poprzedniej edycji konkursu dofinansowanie otrzymała m.in. Drużyna Raptors PŁ
8 zdjęć
łazik marsjański
łazik marsjański
łazik marsjański
łazik marsjański
łazik marsjański
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

W konkursie można pozyskać dotacje w wysokości od 5 do 25 tys. złotych, przy czym wnioskodawca musi wykazać się wkładem własnym w minimalnej wysokości 10% całkowitej wartości projektu.

W sześciu ostatnich edycjach konkursu dofinasowanie na realizację otrzymało ponad 120 projektów w łącznej kwocie ponad 2 mln zł. W konkursie można pozyskać dotacje m.in. na organizację wydarzeń o charakterze naukowym - konferencje, wizyty autorytetów naukowych, zapewnienie udziału łódzkim studentom w międzynarodowych konkursach, festiwalach, działania promujące łódzkie uczelnie, działania kulturalne przedstawiający dorobek artystyczny łódzkich uczelni, działalność kół naukowych.

Projekty muszą być realizowane w okresie od 16 marca do 5 grudnia 2024 r.

Konkurs realizowany jest przez Operatora, którym zostało Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Już w najbliższy piątek, 23 lutego o godz. 10.00 w Centrum Opus odbędzie się spotkanie informacyjne online dedykowane wszystkim osobom zainteresowanym udziałem w konkursie. Każda organizacja, która zdecyduje się aplikować do konkursu, może liczyć na pomoc i doradztwo Operatora w przygotowaniu wniosku aplikacyjnego.

Wnioski należy składać przez generator wniosków na stronie Operatora – www.opus.org.pl

Więcej informacji na temat konkursu oraz projektów udzielają:

  • Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Planowania i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Łodzi 42 638 59 39, boi@uml.lodz.pl
  • Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Aleksandra Wasilewska - koordynator projektu  tel. 504 298 590, awasilewska@opus.org.pl www.opus.org.pl

W poprzedniej edycji konkursu dofinansowanie otrzymała m.in. Drużyna Raptors PŁ – na udział w zawodach łazików marsjańskich CIRC (Canadian International Rover Challenge) 2023.

Raptorsi z Politechniki Łódzkiej

Drużyna Raptors to studenci Politechniki Łódzkiej, których połączyła idea zaprojektowania i budowy robotów biorących udział w międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich i robotów ratunkowych. Drużyna działa w ramach Studenckiego Koła Naukowego Robotyki SKaNeR. Drużyna Raptors równocześnie pracuje nad robotami latającymi, rozwijając ich konstrukcje i algorytmy sterowania. W zawodach Canadian International Rover Challange 2023 ekipa Rapors zajęła III miejsce.

ZOBACZ TAKŻE