Widzew Łódź wygrał z Górnikiem Zabrze! Derby dodały mocy RTS [ZDJĘCIA]

Widzew Łódź naładowany pozytywną energią po wygranej w derbach pokonał w fantastycznym stylu Górnika Zabrze 3:1. Łodzianie kontrolowali przebieg spotkania, częściej będąc przy piłce i co chwila zagrażając bramce rywali.

piłkarze podczas meczu
Widzew Łódź pokonał Górnik Zabrze, fot. Radosław Jóźwiak
10 zdjęć
ZDJĘCIA (10)

Widzew do meczu z Górnikiem przystępował z chęcią przełamania 13-letniego impasu. Ostatni raz RTS wygrał z zabrzanami w 2011 roku. W początkowej fazie gospodarze narzucili swoje warunki gry. Górnik rzadko miał kontakt z piłką i głównie przebywał pod własnym polem karnym. Widzew jednak nie potrafił przełożyć tej przewagi na gole. Z biegiem czasu gra stawała się nieco bardziej wyrównana, jednak wciąż bez klarowanych okazji bramkowych z obu stron.

Dopiero w 25. minucie blisko przełamania impasu był Jordi Sanchez. Hiszpan wykorzystał szybką kontrę oraz błąd przy dalekim wyjściu z bramki Daniela Bielcy i strzelił do pustej bramki. W ostatniej chwili dobrze zareagował jednak Lawrence Ennali i wybił piłkę sprzed linii.

Strzelanie zaczął Widzew

Pięć minut później więcej szczęścia miał Antoni Klimek. Fabio Nunes dograł w pole karne, futbolówka odbiła się od bezradnie interweniującego Rafała Janickiego i trafiła pod nogi Klimka, który strzałem z pierwszej piłki otworzył wynik. Kilka minut później młodzieżowiec mógł mieć na koncie już dwa gole, ale jego strzał sprzed pola karnego trafił w poprzeczkę, a piłka odbiła się przed linią. Widzew nie odpuszczał i w 34. minucie było 2:0. Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Nunes, a bramkę zdobył Juan Ibiza. Do końca połowy gospodarze kontrolowali wydarzenia boiskowe.

Górnik lepiej zaczął po przerwie

W drugie 45. minut lepiej weszli piłkarze Jana Urbana. Widać było sportową złość i chęć odrobienia start. Częściowo udało się to już w 51. minucie. Gola głową po rzucie rożnym zdobył Rafał Janicki. Widzew nie chciał bronić nikłego prowadzenia, ale wciąż atakował. Fantastyczną sytuację zaprzepaścił Fran Alvarez, który uderzając z okolic 14. metra spudłował. Kilka minut później po kombinacyjnej akcji szansę na gola miał Nunes, jednak piłka zaplątała mu się pod nogami. W 89. minucie sytuacja goniącego Górnika uległa znacznemu pogorszeniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Janicki. Widzew wykorzystał tę sytuację i w 93 minucie zamknął mecz. Noah Diliberto przebiegł z piłką pół boiska i fantastycznym strzałem ustalił wynik na 3:1. Po tym golu sędzia zakończył rywalizację.

Widzew Łódź 3:1 Górnik Zabrze