Ten ultranowoczesny budynek stanie się jednym z najważniejszych elementów infrastruktury dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zostanie zaprojektowany z myślą o kształceniu studentów w warunkach jak najbliższych rzeczywistej pracy z najmłodszymi pacjentami.
- ZOBACZ TAKŻE: Chirurgia przyszłości? Przełomowa operacja w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi
Nowoczesne sale i laboratoria
Nowoczesne sale, pracownie i laboratoria będą sprzyjać nauce praktycznych umiejętności oraz rozwijaniu kompetencji klinicznych. To odpowiedź na rosnące potrzeby systemu ochrony zdrowia, który wymaga dobrze przygotowanej kadry medycznej, gotowej do podejmowania wyzwań współczesnej pediatrii.
Nie tylko Centrum Pediatrii
Budowa Centrum Pediatrii to jednak tylko część większego planu rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W ramach KPO realizowanych jest aż 11 projektów, których celem jest unowocześnienie bazy dydaktycznej i klinicznej uczelni. Wśród nich znajdują się m.in.:
- budowa U1 – nowoczesnego, sześciokondygnacyjnego obiektu dydaktycznego w kampusie CKD
- modernizacja sal wykładowych i laboratoriów
- doposażenie Centrum Symulacji Medycznych
- utworzenie nowych przestrzeni egzaminacyjnych dla OSCE (Objective Structured Clinical Examination)
Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 2026 rok. To oznacza, że już wkrótce studenci UMED będą mogli korzystać z jednych z najbardziej zaawansowanych warunków kształcenia w Polsce i Europie.