Wielkie osiedle powstaje na Polesiu. Corso zaoferuje mieszkańcom kawiarnię, sklep i piekarnię

Budowa osiedla Corso, które powstaje przy ul. Kasprzaka 6, wkroczyła w drugi etap realizacji. To ambitny miastotwórczy projekt, którego efektem ma być całkowita przemiana terenu po dawnym centrum handlowym firmy Art-Dom.

Osiedle Corso na Polesiu
Wielkie osiedle powstaje na Polesiu. Corso zaoferuje mieszkańcom kawiarnię, sklep i piekarnię
7 zdjęć
Osiedle Corso na Polesiu
Osiedle Corso na Polesiu
Osiedle Corso na Polesiu
Osiedle Corso na Polesiu
Osiedle Corso na Polesiu
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Developer VFM Real Estate zapowiada 13 nowych budynków mieszkalnych z funkcją usługową w parterach oraz wizytówkę inwestycji – corso (po włosku deptak), czyli biegnący pomiędzy budynkami publiczny pasaż zwieńczony zielonym skwerem i kawiarnią na planie koła. Pierwszym etapem inwestycji jest wysoki na 8 kondygnacji budynek wielorodzinny, którego oddanie do użytku jest planowane na III kwartał 2025 r. Będzie w nim ponad 112 mieszkań, a także 4 lokale usługowe. Budowa jest już zaawansowana. W etapie drugim powstanie dom ze 121 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach. Za nim pójdą kolejne.

Corso – ambitne osiedle z rozmachem

Według zamysłu dewelopera realizacja całego osiedla Corso potrwa minimum 6 lat. Dość długo, ale to projekt z rozmachem. W 13 planowanych docelowo budynkach o wysokości od 5 do 12 kondygnacji ma być niemal 1500 mieszkań – od kawalerek po 5-pokojowe apartamenty o powierzchni 100 mkw. Do każdego lokalu mieszkalnego przynależeć będzie balkon, loggia lub ogródek. Niezbędne mieszkańcom parkingi będą zarówno w podziemnych garażach budynków, jak również w wydzielonych miejscach na poziomie gruntu. Na osiedlu znajdą się także ogólnodostępne naziemne miejsca postojowe. Dla rowerzystów w każdym budynku przewidziano rowerownię, pomieszczenie do przechowywania jednośladów.

Do dyspozycji mieszkańców Corso powstaną strefy rekreacyjne oddzielone od ogólnodostępnego deptaku. Dla dzieci powstanie kilka placów zabaw. Na terenie osiedla znajdą się stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, paczkomaty, parkingi dla rowerów.

Sklep, piekarnia i kawiarnia

Już w pierwszych etapach inwestycji nie zabraknie także małego sklepu spożywczego czy piekarni, miejsc na codzienne, szybkie zakupy. Na końcu ulicy Corso zlokalizowany będzie dostępny publicznie, obfitujący w zieleń skwer miejski z budynkiem zbudowanym na planie koła, tzw. „okrąglak", w którym będzie funkcjonować kawiarnia Café Corso. Jak zdradza Michał Zaczkowski, członek zarządu VFM Real Estate ds. inwestycji:

Skwer będzie przeciwieństwem betonowych placów miejskich, które często widujemy. Na Corso stawiamy na maksymalizację zieleni

Tutaj tworzy się miasto

Spektakularne Corso jest pierwszym tak miastotwórczym projektem realizowanym na terenie Polesia, ale nie jedynym w Łodzi. W tej samej kategorii mieści się Fuzja – rewitalizacja terenów dawnej fabryki Karola Scheiblera między ul. Tymienieckiego i ul. Milionową, gdzie Echo Investment tworzy zupełnie nowy kwartał miasta. 

Na Widzewie rośnie osiedle Zenit. Wieloetapowa inwestycja spółki Archicom realizowana na terenie po wyburzonej hali hipermarketu Tesco przy ul. Widzewskiej 22 jest już na etapie budowy drugiego domu wielorodzinnego. Docelowo – według wstępnych zapowiedzi z początków realizacji tego projektu – ma ich tam stanąć aż 9.

Miastotwórczą inwestycją jest również WI-MA Widzewska Manufaktura, powstająca przy al. Piłsudskiego 135 na bazie 140-letnich budynków z czasów fabryki Kunitzera i Heinzla (późniejsze zakłady bawełniane „Wi-Ma") realizowany przez Cavatina Holding przy al. Piłsudskiego 135.

W Śródmieściu rozwijają się Ogrody Geyera, gdzie niedawno inwestycję mieszkaniową na działce o powierzchni 6 hektarów rozpoczęła Grupa ATAL. Jej pierwszym etapem jest budowa trzysegmentowego budynku wielorodzinnego, w którym będzie blisko 400 mieszkań. 

ZOBACZ TAKŻE