Wirtualny spacer po OFF Piotrkowska i okolicach. Ulice zmienią się nie do poznania!

Jeśli wszystkie spacerowe szlaki Łodzi są Ci znane, zobacz jak ulice miasta będą wyglądać w przyszłości. Na naszej stronie pojawił się właśnie wirtualny spacer po okolicach OFF Piotrkowska. W 3D można zobaczyć również ulicę Sienkiewicza i Roosevelta.

fot. ŁÓDŹ.PL
Wirtualny spacer po okolicach Off Piotrkowska
4 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

– Podczas wirtualnych spacerów użytkownicy mogą zobaczyć jak dany obszar będzie wyglądał po zakończeniu prac remontowych. Wycieczka po odnowionej Łodzi jest interaktywna – oprócz strony wizualnej zawiera klikalne znaczniki, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o wskazanym obiekcie, a także przejść do łódzkiego portalu rewitalizacji, na którym znajduje się szczegółowy opis każdej inwestycji – zachęca Mariusz Stępniewski, kierownik Zespołu Informatyki i Baz Danych Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Jak długo powstaje spacer 3D?

Opracowanie wirtualnego spaceru to praca kilku osób, które przeznaczają na jego powstanie prawie dwa miesiące. Tylko przy założeniu, że wcześniej zostały przygotowane makiety cyfrowe danego obszaru.

Projekt spaceru wykorzystuje technologię 360°, dzięki czemu można go odbyć nie tylko za pośrednictwem ekranu komputera, czy telefonu komórkowego, ale również używając okularów VR.

Jak zmieni się OFF Piotrkowska?

Wyremontowanych zostanie 6 nieruchomości, w tym budynki dawnej tkalni Ludwika Schmiedera i Syna (Wigencji), które staną się atrakcyjną przestrzenią kulturalną.

Po zakończeniu wszystkich remontów w okolicy mieszkańcy będą mogli korzystać z szeregu nowych atrakcji:

  • Centrum Sztuki Współczesnej dla Dzieci i Młodzieży (ul. Sienkiewicza 75/77),
  • Biblioteka połączona z księgarnią (ul. Sienkiewicza 75/77),
  • Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów (ul. Sienkiewicza 79),
  • Dom Dziennego Pobytu dla Osób z Niepełnosprawnościami (ul. Piotrkowska 142).

Powstały również lokale dla mikroprzedsiębiorców, w których będą mogli prowadzić działalność:

  • usługową - 14 lokali (ul. Piotrkowska 142, ul. Sienkiewicza 56 i 79),
  • artystyczną - 10 lokali (ul. Sienkiewicza 79).

Wirtualny spacer po okolicach OFF Piotrkowska

Spacer dostępny jest tutaj –––> ZOBACZ OFF PIOTRKOWSKĄ

Wizualizacje powstały w ramach projektu UE „Informatyczne usługi przestrzenne w rewitalizowanej strefie wielkomiejskiej miasta Łodzi". Stworzył je zespół pracowników Miejskiej Pracowni Urbanistycznej we współpracy z Zarządem Inwestycji Miejskich, Łódzkim Ośrodkiem Geodezji, Biurem Rewitalizacji i Mieszkalnictwa UM oraz biurami architektonicznymi.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 6" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0004/17-00 zawartej w dniu 30 sierpnia 2017 r. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE