Wirtualny spacer po Pasażu Róży. Zobacz, jak się zmienił także… z lotu ptaka

Wirtualne spacery to doskonała wizytówka zmian, jakie zachodzą w Łodzi. Dzięki nim najpiękniejsze miejsca w naszym mieście można zwiedzać, nie ruszając się z fotela.

fot. Paweł Łacheta
Wirtualny spacer po Pasażu Róży. Zobacz, jak się zmienił także… z lotu ptaka
4 zdjęcia
fot. Paweł Łacheta
fot. Paweł Łacheta
fot. Stefan Brajter
fot. Stefan Brajter
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Pasaż Róży jest z pewnością jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Łodzi. Podwórko przy ul. Piotrkowskiej 3 od ziemi aż po dachy wyłożone jest maleńkimi lusterkami. Praca autorstwa Joanny Rajkowskiej wiąże się z osobistą historią artystki i nawiązuje do choroby jej córki, Róży. Mieniący się, rozszczepiony w odbiciach i zniekształcony świat ma odzwierciedlać ten widziany przez osobę wracającą do zdrowia po operacji siatkówki. Motywem przewodnim jest imię Róża – w taki wzór układają się lusterka, takie też kwiaty zasadzono w pasażu.

Zobacz Pasaż Róży z góry

Od teraz Pasaż Róży można zwiedzać także wirtualnie. I to nie tylko z poziomu chodnika, ale także z lotu ptaka, ponieważ do pracy nad tym projektem użyto drona. Tworzenie wirtualnych spacerów to skomplikowany i wieloetapowy proces, ale właśnie dzięki niemu możemy poczuć się, jakbyśmy naprawdę znajdowali się w samym centrum wybranej inwestycji. Przestrzeń jest laserowo skanowana zarówno przed remontem, jak i po nim, aby można było porównać zachodzące w niej zmiany. Gotowa panorama uzupełniana jest także o znaczniki z informacjami dotyczącymi przebudowanej przestrzeni. Do wybrania się na wirtualny spacer wystarczy zwykły smartfon z dostępem do internetu.

Łódź w telefonie

Miejska Pracownia Urbanistyczna publikuje po kilka spacerów w miesiącu. Można je znaleźć na stronie: 360.mpu.lodz.pl. W ostatnim czasie, oprócz wirtualnego spaceru po Pasażu Róży, opublikowane zostały również panoramy remontu kamienic, m.in. przy ul. Piotrkowskiej 77 czy ul. Tuwima 52, a także historyczny stan kamienic z ul. Włókienniczej, na której właśnie trwa remont.

Opisane realizacje znajdziemy tutaj:

Ulica Tuwima 52

Piotrkowska 77

Włókiennicza 12 i 14

ZOBACZ TAKŻE