Włókiennicza jak nowa! Zobacz, jak przebiega rewitalizacja dawnej Kamiennej [ZDJĘCIA]

Do finału zmierzają miejskie rewitalizacyjne remonty przy ul. Włókienniczej (dawnej Kamiennej). Ale to nie koniec inwestycji. Modernizacja będzie kontynuowana, bo miasto przejmuje kolejne budynki do remontu.

fot. Radosław Jóźwiak
Wschodnia 54 - kamienica z końca XIX wieku. Realizacja zakończona, 33 mieszkania komunalne, 9 lokali użytkowych.
28 zdjęć
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (28)

Ulica Włókiennicza to serce miejskiego programu rewitalizacji. W większości kamienic skończyły się już remonty zaplanowane w pierwszym etapie prac. Ekipy budowlane pracują jeszcze w pięciu budynkach. 

Do drugiego etapu rewitalizacji szykowane są cztery kolejne kamienice. Tę pod numerem 1 miastu udało się już przejąć i powstaje dla niej dokumentacja projektowa, która pozwoli przygotować się do generalnego remontu.

Miasto reguluje też stan prawny budynków pod numerami 10, 13 i 17.  Budynek przy ul. Włókienniczej 18 to własność wspólnoty mieszkaniowej. Ta również przymierza się do remontu swojej nieruchomości. 

Włókienniczą rewitalizują też prywatni inwestorzy

W program rewitalizacji dawnej ul. Kamiennej włączyli się też prywatni inwestorzy. Pod numerem 20 Fundacja Atlas Sztuki buduje nową galerię. Natomiast narożny budynek przy skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego został już wyremotnowany. Deweloper zaaranżował tam mieszkania na sprzedaż. 

Inwestycje nie ominęły ulic i pasaży. Do finału zmierza remont ulicy Włókienniczej, na której wymieniona została cała nawierzchnia, oświetlenie, postawione ławki oraz posadzone drzewa. Między nią i ul. Jaracza powstał natomiast nowy pasaż z kolorowym placem zabaw, miejscem do wypoczynku i sąsiedzkich spotkań.

Warto wybrać się na jesienny spacer i zobaczyć efekty programu rewitalizacji. A jeśli ktoś woli podziwiać go z własnego domu, to przygotowaliśmy dla niego mały przewodnik po sercu łódzkiej rewitalizacji. Sprawdźcie koniecznie naszą galerię zdjęć!

ZOBACZ TAKŻE