WOŚP 2023 w Łodzi. Niezwykłe atrakcje na finał w Manufakturze [PROGRAM]

W ostatni weekend stycznia (28-29) warto wybrać się na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Manufaktury. Zarówno budynek galerii handlowej, jak i rynek będą pełen atrakcji dla całych rodzin.

W ostatni weekend stycznia (28-29) warto wybrać się na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Manufaktury, fot. ŁÓDŹ.PL
7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Tegoroczny 31. finał WOŚP poświęcony jest walce z sepsą, śmiertelnie niebezpieczną zarówno dla małych, jak i dorosłych pacjentów. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W ciągu nawet kilku godzin może dojść do niewydolności wielu narządów, wstrząsu i śmierci. Środki zebrane podczas tegorocznego finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń do analizy i wczesnego wykrywania zakażenia.

Lista atrakcji finału WOŚP 2023 w Manufakturze

 • MOTOCYKLE. W pasażach galerii handlowej pojawią się maszyny łódzkich klubów motocyklowych Brotherhood, Born To Ride MC Poland, Boruta MC Poland, Berserkers, Dark Squadron, Korsarze i Blue Rangers. Motocykliści to od wielu lat jedni z najbardziej zaangażowanych wolontariuszy WOŚP, dzięki którym będzie można oglądać m.in. klasyczne harleye, choppery, motocykle turystyczne i ścigacze. 
 • ZŁOTE SERCE. W wejściu głównym galerii tradycyjnie pojawi się Złote Serce SKN Inwestor, którego budowę wspierać będą złote monety groszówki darczyńców. 
 • SPOTKANIE Z KRZYSZTOFEM HOŁOWCZYCEM. BioGen zaprasza na wystawę złotych serduszek i spotkanie z  wyjątkowym gościem, kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem. 
 • ATRAKCJE DLA DZIECI. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – na dzieciaki czekać będą iluzjoniści, cyrkowcy, akrobaci, animatorzy malujący twarze, a specjalne pokazy tańca dadzą młodzi tancerze z Egurrola Dance Studio. 
 • DRUKARKA 3D. Na drukarce 3D będzie można wydrukować sobie serduszka i inne gadżety. 
 • ZRÓB BADANIA. Z kolei w małej rotundzie studenci z IFMSA zapraszają do Szpitala Pluszowego Misia, gdzie przekażą najważniejsze instrukcje dotyczące udzielania pierwszej pomocy i opatrywania ran. Studenci przeprowadzą też podstawowe badania: pomiaru ciśnienia i glikemii przygodnej, testy w kierunku HCV, pomiary składu ciała, przekażą porady dietetyczne, a także opowiedzą o profilaktyce depresji i higienie snu. 
 • COSPLAY. W galerii spotkać będzie można też studentów Politechniki Łódzkiej i Iron Warriors Team i ich wyjątkowe pojazdy dwukołowe, a także cosplayerów w kostiumach z popularnych filmów.
 • MILITARIA. Na niedzielę zaplanowano mnóstwo atrakcji na rynku Manufaktury. Miłośnicy militariów mogą skierować swoje kroki do wystaw sprzętu wojskowego, gdzie znajdą też motocykle z okresu II wojny światowej, zabytkowe samochody retro, samochody off-road, a nawet halftrucka! 
 • DRAPIEŻNE PTAKI. Wsparcie Orkiestrze jak co roku okaże Polski Związek Łowiecki – jego sokolnicy zaprezentują majestatyczne ptaki drapieżne, a także opowiedzą o ich specyficznej tresurze. 
 • WOJSKOWE OPOWIEŚCI. Pojawią się też przedstawiciele Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety” – wrzućcie datek do puszki i posłuchajcie wspaniałych wojskowych opowieści!
 • ZWIERZĘTA. Czworonożni podopieczni OTOZ Animals Łódź wywołają uśmiech na niejednej twarzy. 
 • SYMULATORY VR. Wyrzut adrenaliny zapewnią podnośniki koszowe Rival i symulatory VR – odważycie się zrobić zdjęcie finału z wysokości? 
 • KRWIOBUS. Przed wejściem do galerii zaparkuje krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – aby oddać krew, wystarczy się zarejestrować i zgłosić do mobilnego centrum poboru. 
 • FIGLORAJ. Zaraz obok miejsce zagrzeje kolorowy autobus Fundacji Happy Kids – a w nim figloraj ze zjeżdżalnią i torem przeszkód! Przed pojazdem znajdzie się też namiot z atrakcjami dla dzieci – malowaniem twarzy, balonami i wieloma innymi. 
 • STRAŻ POŻARNA. W tegorocznym finale nie może zabraknąć także służb mundurowych – na rynku Manufaktury pojawi się aż pięć jednostek Straży Pożarnej wraz z wozami i specjalistycznym sprzętem. 
 • SZKOCKIE DUDY. Wyjątkowy pokaz da też lubiana przez łodzian Orkiestra Pipes&Drums, której szkockie dudy za każdym razem robią piorunujące wrażenie!
 • SCENA GŁÓWNA. Na muzycznej scenie finałowej na rynku Manufaktury zagrają lokalne zespoły i nie tylko. Na scenie usłyszycie m.in. Nation of Wild, Let See Thin, Sebastiana Wojtczaka czy Black Radio. 
 • O godzinie 20 światełko do nieba – w nietuzinkowej formie!
SONDA

Czy wybierasz się na finał WOŚP do Manufaktury?

ZOBACZ TAKŻE