WOŚP 2023 w Łodzi. Zebraliśmy prawie 2,5 mln zł! [PODSUMOWANIE]

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Łodzianie jak co roku z wielkim zaangażowaniem wspierali WOŚP i licznie uczestniczyli w wydarzeniach towarzyszących zbiórce pieniędzy na walkę z sepsą. W tym roku same papierowe skarbonki przyniosły w Łodzi prawie 1 511 815zł, a to przecież nie koniec i podsumowywania puszek liczenia (jeszcze 4 sztaby liczą pieniądze zebrane do papierowych skarbonek).

wosp lodz
Łodzianie po raz kolejny pokazali wielkie serce
3 zdjęcia
wosp lodz
wosp lodz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Pulę podbija licytacja, w której firma Bio-Gen wygrała drugi raz z rzędu Złote Serduszko z numerem 1, zasilając konto orkiestry kwotą 888 888 zł. W sumie to blisko 2,5 mln zebranych złotych.

Mimo niesprzyjającej aury i oblepiającego śniegu z deszczem łodzianie tłumnie zebrali się na ulicy Piotrkowskiej podczas Wielkiej Szarży i uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych na rynku i wewnątrz Manufaktury. Tam najpierw niósł się dźwięk klaksonów w obleganych przez dzieci wozach strażackich, muzyki, przy której tańczyli i mali, i duzi, a później takty hitów w wykonaniu Maryli Rodowicz. Światełko do Nieba przybrało w tym roku niebanalną, przyjazną zwierzętom i środowisku laserową formę.

Zapełniają się także wirtualne skarbonki 14 łódzkich sztabów. Na koncie znajduje się już prawie 400 000 zł, a kwota stale rośnie. Do połowy lutego można brać udział w licznych łódzkich aukcjach. Na prowadzenie wysuwa się aukcja nurkowania z rekinami w Orientarium – zwycięzca będzie musiał przebić kwotę 6 100 złotych. Równie dużą popularnością cieszy się kultowy fotel RM58 projektu polskiej ikony designu Romana Modzelewskiego. Złotą trójkę aukcji zamyka voucher na koncerty i wydarzenia w Atlas Arenie, który idzie łeb w łeb z designerskim fotelem i kwotą równą 4 550 złotych. Wszystkie łódzkie aukcje dostępne są pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE